Dyskopatia L3\L4 L4\L5 L5/S1

5 odpowiedzi
Witam, miałam wykonany rezonans magnetyczny, który wykazał zniesienie lordozy lędzwiowej. Zmiany zwyrodnieniowe krazkow mk. od L3 do S1 z obnizeniem ich sygnału. Na poz. L3/L4 lewoboczna przepuklina krazka mk. wlk. 7 mm, wypełnia lewy otwór m-kregowy z uciskiem korzenia n.
Na poz. L4-L5 centralna przepuklina krazka mk, wlk. 5mm. Kanał kregowy zwezony do 11mm w wym. strzałkowym.
Na poz. L5\S1 centralno lewoboczna przepuklina kraza mk wlk. 8mm, modeluje worek oponowy i wpukla sie do lewego zachyłka bocznego , z przyleganiem do korzenia n. Kanał kregowy zwezony do 7mm w wym. stzrałkowym. Stozek rdzenia bez zmian.
Czy wykonuje Pan masaz w dyskopatii w moim przypadku? jaki byłby koszt?
Dziekuje
Dyskopatia zaawansowana, raczej operacyjna. Przede wszystkim należy zbadać pacjenta, ocenić biomechanicznie jego stan żeby coś więcej powiedzieć. Dobrać formę terapii do jego indywidualnych potrzeb... Pozdrawiam

Witam,
Zajmuje się tego typu leczeniem, koszt 100-150 PLN.

Pozdrawiam,
Andrzej Niemczyk
W tym przypadku należałoby zadziałać kompleksowo. Najpierw badanie - objawy często nie pokrywają się z badaniami obrazowymi, a wtedy jeżeli doszlibyśmy nie tylko co się dzieje ale dlaczego, podjęlibyśmy terapię i może ona obejmować szeroko pojęty masaż, terapię manualną ewentualnie fizykoterapię, taping i na pewno ćwiczenia, żeby to wszystko ustabilizować i wzmocnić. Staramy się działać całościowo 1 wizyta diagnostyczno-terapeutyczna 120 a następne 100. pozdrawiam serdecznie i zapraszam (oprócz dobrej terapii mamy dobrą kawę:)
Witam,

Tak wykonuję masaże, cena od 50-120zł w zależności od czasu trwania masażu i jego rodzaju. Na początek warto wypróbować masaż uciskowy trwający 30 minut w cenie 60 zł.

Wypukliny są już duże i cofnięcie ich jest niemożliwe, aczkolwiek masaże mogą przynieść ulgę w dolegliwościach oraz poprawę ustawienia kolumny kręgosłupa.
Proszę pamiętać, że w momencie ostrego bólu masaż kręgosłupa nie jest wskazany. Oprócz masażu niezbędna jest terapia ruchowa oraz zmiana nawyków.

Pozdrawiam
Dobry wieczór, Opis rezonansu nie wygląda najlepiej. Należy jednak pamiętać, że leczymy pacjenta nie opis. Stan kliniczny determinuje nas do podjęcia odpowiednich kroków. W przypadku objawów neurologicznych (utrata czucia i/lub siły, ) należy prowadzić rehabilitację w współpracy z neurochirurgiem. Oczywiście leczę takich pacjentów. Koszt około 75. Pozdrawiam i zapraszam Sławek Piter