Dyskopatia

1 odpowiedzi
Witam, miałam wykonany rezonans magnetyczny, który wykazał zniesienie lordozy lędzwiowej. Zmiany zwyrodnieniowe krazkow mk. od L3 do S1 z obnizeniem ich sygnału. Na poz. L3/L4 lewoboczna przepuklina krazka mk. wlk. 7 mm, wypełnia lewy otwór m-kregowy z uciskiem korzenia n.
Na poz. L4-L5 centralna przepuklina krazka mk, wlk. 5mm. Kanał kregowy zwezony do 11mm w wym. strzałkowym.
Na poz. L5\S1 centralno lewoboczna przepuklina kraza mk wlk. 8mm, modeluje worek oponowy i wpukla sie do lewego zachyłka bocznego , z przyleganiem do korzenia n. Kanał kregowy zwezony do 7mm w wym. stzrałkowym. Stozek rdzenia bez zmian.
Czy wykonuje Pan masaz w dyskopatii w moim przypadku? jaki byłby koszt?
Dziekuje za odp.
Witam. Opis badania rezonansem magnetycznym wskazuje na zmiany strukturalne krążka międzykręgowego z uciskiem na korzeń nerwowy i kanał kręgowy. W takim przypadku masaż może zaostrzyć objawy, a na pewno nie zaleczy tych zmian strukturalnych. W Pani przypadku wskazana jest specjalistyczna rehabilitacja.
Właśnie w takich postaciach dyskopatii się specjalizuję i polecałbym Pani metodę McKenziego. Polega ona na bardzo dokładnym zdiagnozowaniu schorzenia pod kątem rehabilitacji i dobraniu indywidualnej terapii. W swojej praktyce pomogłem tą metodą wielu osobom z przepuklinami krążka międzykręgowego.
Terapia składa się zazwyczaj z dwóch lub trzech wizyt, które trwają około godziny i z zaleceń do stosowania w domu. Koszt jednej wizyty to 80 zł.
Masaż odradzam. W Pani przypadku nie usunie schorzenia.
Pozdrawiam, Janusz Marchewka.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.