Dwa dni temu byłam na wizycie stomatologicznej (zakładałam korony na moscie na 6 swoich górnych prze

2 odpowiedzi
Dwa dni temu byłam na wizycie stomatologicznej (zakładałam korony na moscie na 6 swoich górnych przednich zebach) p doktor sciagnela korony tymczasowe zaczęła przymierzac docelowy most i go zacementowala były to godziny wieczorne. Nie miałam nic jesc już tego dnia. Rano poszlam umyć zęby żeby zdjąć resztki cementu i jakiegoś "tworzywa" którym był pokryty most. Zauważyłam że z jednej strony most 3 zębów nie dochodzi idealnie do dziąsła jest tam szpara minimetrowa i od środka też czuć ostre krawędzie językiem... Widać że most jest krzywo przyklejony. Dodatkowo czuje dyskomfort podczas jedzenia bo żeby są za długie. Podczas rozmowy nimi stukam i seplenie. Co mogę z tym zrobić? Podczas zakładania nie informowano mnie o niczym. Po założeniu tylko dr powiedziała że za tydzień będziemy szlifowac to co przeszkadza. co mam robić? Wydałam tyle kasy żeby ładnie wyglądały a nadal nie mogę się uśmiechać w pełni. Czy moge zarządzać reklamacji? Ściągnięcia i przyklejania go na nowo? Nie dostałam żadnego rachunku ani nic. Nie wiem co mam robić wizytę bd miała we wtorek
To jakiś żart?

W takiej sytuacji najlepiej udać się do lekarza który wykonywał pracę i zgłosić wszystkie swoje zastrzeżenia. Prace protetyczne co do zasady powinny być zacementowane w taki sposób, aby szczelnie dochodziły do zęba, cement oczyszczany jest przez lekarza w trakcie zakładania (czasami może pozostać gdzieś trochę cementu), a korekty zgryzowi dokonywane po oddaniu pracy. Oczywiście na wizycie kontrolnej może być konieczność dodatkowej korekty. Niestety jeżeli most jest krzywo zacementowany (co czasami może się zdarzyć z pośpiechu, nierównego dociśnięcia) należy go zdjąć i zazwyczaj wykonać nowy (przy zdejmowaniu może ulec zniszczeniu). Jeżeli natomiast most jest szczelny, a jeden z zębów trochę dłuższy można rozważyć skorygowanie pracy. Jeżeli chodzi o problemy z mówieniem i jedzeniem warto dokładnie przeanalizować przyczynę i niestety często ponownie wykonać pracę.