Duszenie w nocy

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Proszę o pomoc lub nakierowanie co może być przyczyną moich dolegliwości. Mianowicie mam 24 lata. Jestem kobietą. Nie choruje na żadne przewlekłe choroby . Jedynie co mam zniesioną lordoze szyjna oraz splycona kifoze piersiową. Mój problem polega na tym że w nocy miewam atak duszenia się. Wygląda to w taki sposób że w momencie kiedy już czuję się bardzo zrelaksowana i powoli zasypiam to nagle mam wrażenie że coś mnie dusi w gardle i zrywam się by nabrać powietrza. Kiedy już się uspokoje i znów zaczynam odpływac to znów mam to samo wrażenia duszności,braku oddechu . Podczas nocy zdarza się to kilkakrotnie aż w końcu usypiam. Mam też wrażenie że jestem świadoma podczas tego ataku bo jeszcze w tedy nie śpię. Nie chrapie,generalnie nie mam problemów ze snem. Czasami przez miesiąc tego nie ma a nie raz zdarza się to kilka dni pod rząd. Czy to jakiś bezdech senny ? Co to może oznaczać? Dodam że czasami rano po tym ataku wciąż mam uczucie ucisku w gardle..nie ukrywam że zaczyna mnie to nie pokoić ponieważ boję się że się udusze w końcu. Pozdrawiam
Witam. Trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie jednoznacznie. Opisywany objaw, w trakcie zasypiania, wydaje się wynikać z "blokady" w obrębie gardła lub krtani. Z pewnością należałoby jeszcze istotnie doprecyzować wywiad i opis występujących nieprawidłowości, ale diagnostykę byłoby dobrze rozpocząć od oceny laryngologicznej. Dopiero w dalszej kolejności zastosowanie miałoby ew. badanie zaburzeń oddychnia podczas snu.

myślę, że sprawa zdrowia pani już wyjaśniła sie