Drżenie stóp, szczęki, ściskanie w żąłądku. Aby na pewno nerwica ?

4 odpowiedzi
Witam,
o czym mogą świadczyć następujące objawy: drżenie stop (nieustanne), czasami drganie szczeki i ust. Lekarze przypisuja to nerwicy ,ale juz ponad rok biore tabletki,a poprawy zadnej ... Oprocz tego ostatnio na RTG kregoslupa wyszlo, ze mam zwężoną przestrzeń międzytrzonową i L5/S, skrzywienie prawoboczne.Do tego męty w ciele szklistym, punktowe drganie mięśni, zwykle nóg, dziwne uczucie niepokoju, ściskanie w żąłądku (prawie cały dzień). Proszę o rady. Anna.
Dzień dobry, należałoby się temu przyjrzeć, jaki charakter ma drżenie i w jakich sytuacjach się nasila, po czym ustępuje. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, męty w ciele szklistym nie mają związku z drżeniem. Ściskanie w żołądku może być na tle nerwowym, ale w pierwszej kolejności trzeba skonsultować się z gastrologiem. Również trzeba ocenić drżenia mięśni podczas badania, ale też w tym celu wykonałbym badania jonogramu w tym oznaczenie magnezu i potasu oraz wit D.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

a co w badaniu EEG
Wskazana jest konsultacja neurologiczna, należy wykonać badanie hormonów tarczycy, stężenie witaminy D3, próby wątrobowe, stężenie żelaza i miedzi w surowicy krwi oraz ceruloplazminy. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Witam. Nie wykluczone, że podane objawy są za przyczyną nerwicy. Aby zweryfikować konieczna jest wizyta w gabinecie - rozmowa i badanie. Pozdrawiam.