Druga artroskopia czy może kwas hialuronowy? Uraz tylnego rogu łąkotki uleczalny podczas artroskopii?
2
odpowiedzi
Dzień dobry.
Byłem u doktora na konsultacji przedoperacyjnej w sprawie lewego kolana. Rekomendował doktor szycie łąkotki, MM. Na stole operacyjnym wykonano mi usunięcie przerostu ciała Hoffy oraz przerośniętego konfliktującego fałdu błony maziowej. Operator stwierdził, że nie ma konieczności ingerować w łąkotkę. Po trzech miesiącach od operacji nadal mam problem z łąkotką, wszelkie testy pozytywne...[brak pełnego zgięcia, problemy z chodzeniom po schodach, bóle w nocy, przy dłuższym siedzeniu].
1. Operator sugeruje użycie zastrzyku z kwasem hialuronowym. Czy to pomoże?
2. Podobno wewnętrzne uszkodzenia tylnego rogu łąkotki nie są do naprawienia podczas artroskopii, czy to prawda? Stąd decyzja operatora o tym by na razie nie kroić mnie po raz drugi bo było by to bez sensu tylko by mi otworzyli kolano przeczyścili i nic nie zrobili. Zupełnie nie wiem jak mam to rozumieć.
Byłem u doktora na konsultacji przedoperacyjnej w sprawie lewego kolana. Rekomendował doktor szycie łąkotki, MM. Na stole operacyjnym wykonano mi usunięcie przerostu ciała Hoffy oraz przerośniętego konfliktującego fałdu błony maziowej. Operator stwierdził, że nie ma konieczności ingerować w łąkotkę. Po trzech miesiącach od operacji nadal mam problem z łąkotką, wszelkie testy pozytywne...[brak pełnego zgięcia, problemy z chodzeniom po schodach, bóle w nocy, przy dłuższym siedzeniu].
1. Operator sugeruje użycie zastrzyku z kwasem hialuronowym. Czy to pomoże?
2. Podobno wewnętrzne uszkodzenia tylnego rogu łąkotki nie są do naprawienia podczas artroskopii, czy to prawda? Stąd decyzja operatora o tym by na razie nie kroić mnie po raz drugi bo było by to bez sensu tylko by mi otworzyli kolano przeczyścili i nic nie zrobili. Zupełnie nie wiem jak mam to rozumieć.
Cóż, jeśli operator ocenił w trakcie operacji, że łąkotka nie wymaga szycia, to trudno z tym dyskutować. Wewnętrzne uszkodzenia łąkotki nie są naprawiane w artroskopii bo ich nie widać, dlatego czasami trzeba to zrobić od zewnątrz.Te objawy także nie są typowe dla uszkodzenia łąkotki. Hoffa i fałd zwykle są przeceniane, jako źródła bólu. Jeśli jedna artroskopia nie pomogła, to i druga pewnie nie pomoże. Kwas hialuronowy zwykle nie szkodzi, można spróbować.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzien dobry,
Czy byl wykonywany rezonans kolana? jesli nie, to warto takie badanie zrobic. Mozemy wtedy sie spotkac i ocenic sytuacje. Jesli przyczyna dolegliwosci jest uszkodzona łąkotka to zastrzyk z kwasu hialuronowego moze nieco zlagodzic dolegliwosci , ale raczej sprawy nie zalatwi.
Pozdrawiam
Czy byl wykonywany rezonans kolana? jesli nie, to warto takie badanie zrobic. Mozemy wtedy sie spotkac i ocenic sytuacje. Jesli przyczyna dolegliwosci jest uszkodzona łąkotka to zastrzyk z kwasu hialuronowego moze nieco zlagodzic dolegliwosci , ale raczej sprawy nie zalatwi.
Pozdrawiam
Podobne pytania
- Czy mezobotoks jest dobrym rozwiązaniem na zmarszczki mimiczne wokół ust? Chodzi mi o zmarszczki długości ok. 1,5 cm umieszczone po obu stronach kącików ust, które są bardziej widoczne po całym dniu mówienia i uśmiechania się (nie jest to bruzda wargowo-nosowa od "opadania" skóry).
- Witam, Mam od dwóch tygodni nasilającą się dolegliwość drętwienia prawej ręki, a właściwie mrowienia w ręce i drętwienia dwóch palców ręki: wskazującego i kciuka. Były podejrzenia o zespół cieśni nadgarstkowej, ale EMG nie potwierdziło tej diagnozy. Obecnie jestem po jednej wizycie u osteopaty…
- Witam, jestem w ciazy w 9 tygodniu. na pierwszej wizycie dostałam tabletki dopochwowe Nystatyna, pomogło na parę dni lecz infekcja znów wróciła. Wizytę mam za 2 tygodnie. Jak sobie radzić infekcja, czy mogę czekać na wizytę czy zapisać się do jakiegoś specjalisty jak najszybciej?
- Czy moja nadkrzepliwość ( mutacja V Leiden), zaburzenia krzepnięcia mogą powodować, że z mężem bezskutecznie staramy się od 4 lat o dziecko? Hormony, nasienie, test PCT, p/ciała, badania HSG mamy dobre.
- Czy jest w stanie Pani ułożyć dietę dla osoby, która ma SIBO i jednocześnie przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka? Nie wiem tak naprawdę co mogę jeść aby nie podrażnić żołądka, ale też aby jelita pracowały bez problemu. Dodam, że chciałabym, aby dieta była wysokokaloryczna ponieważ mam…
- Dobry wieczór Miałem perforację żołądka. Teraz mam być na diecie wrzodowej. Czy będzie jeszcze możliwość wrócenia do normalnej diety - nieograniczenia się, jedzenia np dań smażonych, gdzie przy diecie wrzodowej jest to zabronione? Dziękuję
- Witam mam 23 i kończę swoje pierwsze w życiu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, dokładniej Rigevidon ( do końca zostały Mi 2 tabletki ) i mam pewien problem, który Mnie stresuje iż cały czas podczas ich brania krwawię i boli mnie czasem brzuch ja przed miesiączka. Pierwszą tabletkę zażyłam…
- 2,5roku temu doznałem urazu kolana.Tydzień później miałem artroskopie. Do dziś boli kolano. Co robić
- Witam, czy można umówić się do Pani na wizytę z podejrzeniem nerwicy natręctw? Mam 24 lata i ostatnio kilka osób zwróciło mi na to uwagę. Jak częste były by spotkania? Pozdrawiam
- Dzień dobry, Panie doktorze około 2 lata temu miałem wypadek na stoku, na snowboardzie. Upadłem na prawą rękę i coś stało się z barkiem. Ręka praktycznie wyprostowała się i coś tam chrupnęło. Ból w barku występuje w momencie gdy prawą ręką mocno macham, coś w stylu serwis przy graniu w siatkówkę.…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.