Drodzy Państwo mój chłopak skonczyl 30 lat i jest synem alkoholika. Jestesmy obydwoje na doro

9 odpowiedzi
Drodzy Państwo

mój chłopak skonczyl 30 lat i jest synem alkoholika.

Jestesmy obydwoje na dorobku. Mamy stanowiska, codziennie wiele powodów do napięc, stresów. Dogadujemy sie bardzo dobrze, dobrze jest nam ze sobą Jjdnak od początku naszej relacji ma problem z seksualnością. Unika kontaktów, jest skrępowany i bardzo często trudno mu utrzymać wzwód. Tłumaczył to tym, że tak zawsdze miał, ale w oststnim czasie widzę i on chce cos z tym zrobić. Rok temu Pojawiły się problemy z cisnieniem, wystąpił nawet epizod zwiazany z atakiem paniki podczas wakacji za granicą. Korzystał przez kilka tygodni z terapii u psychologa, ale usłyszał, że niepotrzebna jest mu terapia i zrezygnował. Chciałam Państwa specjalistów dopytać czy chłopak powinien udać się do psychologa, seksuologa czy na spotkania DDA.

Czy mogą Państwo zarekomendować osobę, placówkę?
Witam. Z tego co Pani pisze ja bym zalecała jednak podjęcie psychoterapii długoterminowej. Jeśli jesteście Państwo z Wrocławia to zapraszam do siebie. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
sugeruje konsultacje psychologiczną - szczegółowo przeprowadzony wywiad umożliwia postawienie precyzyjnej diagnozy i udzielenie właściwego wsparcia pacjentowi, dlatego gorąco zachęcam do przekazywania swojemu psychologowi możliwie najbardziej szczegółowych informacji dotyczących występujących objawów.
Chcę również zwrócić uwagę na to, iż terapia jest procesem, który wymaga czasu i systematyczności - proszę nie rezygnować po pierwszym spotkaniu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Aleksandra Bienert
No cóż nie sadze by psycholog powiedział ze niepotrzebna Pani partnerowi jest pomoc , byc moze to on czół sie źle w tej relacji i zrezygnował . Z pewnością przotrzbuje pomocy seksuologa , natomiast czy partner ma syndrom DDA to powinien zdjagnozować terapeuta ale musi on wyrazić chęć na spotkanie a potem chęć na prace w tej sferze . Sadze ze rownież Pani potrzebuje pomocy ,rozumiem ze jest to trudna i niezrozumiała sytuacja . Zachęcam do kontaktu z psychologiem .
Polecam Ośrodek Self Jaworzno
Chłopak powinien sam zwrócić się z tym pytaniem do nas.
Dobry wieczór. Proponuje się udać do dobrego psychoterapeuty. Pozdrawiam.
Opisywane przez Panią problemy mogą mieć korzenie w problemach emocjonalnych związanych z historią DDA. Jednakże przyczyny zaburzeń seksualnych mogą mieć też inny charakter. Proponuję dwie ścieżki. Pierwsza, to poszukanie terapeuty DDA, który jest także seksuologiem. Druga ścieżka, to rozpoczęcie terapii psychologicznej pod kątem DDA i o ile, by to nie pomogło konsultację seksuologiczną. W razie wyboru ścieżki drugiej zapraszam do mego gabinetu, gdyż pracuje z DDA. Pozdrawiam.
Dzień dobry! Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u psychoterapeuty, który zarazem jest seksuologiem i najlepiej jak będzie to mężczyzna. Polecam Jarosława Józefowicza z ośrodka Inspiro w Warszawie.
Dzień dobry. Warto skorzystać ze wsparcia, jakie daje psychoterapia długoterminowa. Istnieją psychoterapeuci, którzy są także seksuologami. Niestety nie wiem, w jakiej miejscowości Państwo mieszkacie, dlatego też trudno polecić jakiegoś specjalistę. Być może serwis znanylekarz.pl ułatwi Pani partnerowi poszukiwania. Pozdrawiam.