Drodzy Państwo, jestem dość silną psychicznie osobą, ale ostatnio mam problem z radzeniem sobie ze

4 odpowiedzi
Drodzy Państwo,
jestem dość silną psychicznie osobą, ale ostatnio mam problem z radzeniem sobie ze stresem i emocjami, przede wszystkim w pracy. Trwa to już prawie rok, ale w ostatnich miesiącach dochodzi do tego, że błahe spięcia doprowadzają mnie do takiego stanu, że nie jestem w stanie składnie złożyć zdania w argumentację, a często kończy się to łzami, których nie mogę opanować. Do tego stopnia mam z tym problem, ze z trudem zmuszam się do pójścia do pracy, a kiedy mam wolne ciężko mi podnieść się z łóżka, bo moje mysli już krążą wokół tego, że jutro muszę iść do pracy. Wszystkie sposoby rozładowywania stresu jakie do tej pory stosowałam, tym razem zawodzą. Nie mogę tak funkcjonować - pracuję z ludźmi i napięcia są elementem mojej codzienności. Gdzie mam udać się po poradę - do psychologa czy psychiatry?
Witam, rozumiem, że przeżywa Pani dużo stresu w obecnej pracy, a dotychczasowe metody radzenia sobie przestały wystarczać. Całe napięcie krąży wokół tematu pracy zawodowej. Wyobrażam sobie, że trudno Pani odpoczywać i czuje się Pani przemęczona. Możliwe, że może to być związane z wypaleniem zawodowym lub po prostu skrajnym wyczerpaniem, co przekłada się również na obniżony nastrój. Warto udać się do psychoterapeuty, który po rozpoznaniu problemu, przeprowadzeniu wywiadu i diagnozy pokieruje Panią jeśli będzie taka potrzeba włączenia farmakoterapii do lekarza psychiatry.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
polecam skorzystać najpierw z pomocy psychologa/psychoterapeuty, który po konsultacji podpowie Pani jaka ścieżka byłaby w Pani przypadku najbardziej korzystna. Z opisu wynika, że napięcia są w pracy na porządku dziennym, być może jest to zatem wynik przewlekłego stresu i nauczenie się radzenia sobie z nim w toku terapii może okazać się wystarczające.
Pozdrawiam

Witam serdecznie, zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty w celu poprawienia swojego funkcjonowania w sytuacji stresowej. Dostępne są również na rynku kursy redukcji stresu poprzez uważność (trening uważności MBSR). Trener-psycholog pomógłby wprowadzić w życie codzienne trening uważności, a jeśli byłaby konieczność poprosił o konsultację z psychiatrą. Wszystkiego dobrego życzę! Pozdrawiam

Witam serdecznie. Bardzo polecam skorzystanie z pomocy psychologa. Trudno po opisie diagnozować jakie są przyczyny Pani stresu, ponieważ wymaga to rozmowy aby do nich dotrzeć. Zewnętrzne działania redukujące stres będą pomagały tylko na chwilę, ponieważ przyczyna pozostaje. Ja bardzo polecam pracę z emocjami i przekonaniami pod kierunkiem psychologa. Pod każdą emocją kryją się myśli. Odkrywając je docieramy do źródeł wywołujących emocje. Wtedy można coś z tym zrobić. Pozostawiając przyczyny w ukryciu (wewnętrzne nie zewnętrzne), różnych rzeczy sobie nie uświadamiamy i nie mamy możliwości przepracowania tego. Przyczyny mogą być także fizjologiczne. Dlatego raz jeszcze zachęcam do skorzystania z pomocy by zweryfikować o co chodzi w Pani przeżyciach. Zapraszam również na sesję przez skype. Pozdrawiam.

Eksperci

Maja Stoppa

Maja Stoppa

Psycholog

Banino

Iga Borkowska

Iga Borkowska

Psychoterapeuta, Psycholog

Warszawa

Emilia Świętczak

Emilia Świętczak

Psycholog, Psycholog dziecięcy

Zduńska Wola

Alicja Dmowska-Kutzner

Alicja Dmowska-Kutzner

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Monika Wicińska

Monika Wicińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Katarzyna Myszor

Katarzyna Myszor

Psycholog, Psychoterapeuta

Tychy

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 10 pytań dotyczących usługi: kryzys emocjonalny
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.