Drgania / ( trzesiawka ) w czasie snu -szkodliwość dla płodu?

5 odpowiedzi
Witam.
Jestem 7 tygodniu ciąży. 2 razy pojawiły się u mnie w czasie snu krótkotrwałe drgania obejmujące całe ciało, przez co się przebudzam i czuje kołatanie serca. Później od razu zasypiam. Zastanawiam się czy to może być trzęsiawka związana z wchodzeniem w fazę snu? Lub na podłożu nerwowym? Czy mam się tego obawiać? czy to może być szkodliwe dla malca?
Proszę jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Takiego terminu jakiego Pani używa nie ma i proszę nie przesadzać.
Siódmy tydzień ciąży to jej początek i należy zachowywać się tak jak to wynika z zaleceń.
Witam,proponuję wizyte u neurologa,oraz dopuszczalne w ciązy leki uspakajające+komplet badań
Pozdrawiam
Drgawki ? Skurcze mięśniowe ? Bardzo trudno to ocenić niewidząc pacjentki . Banalne sprawy czy poważna patologia ośrodkowego układu nerwowego ? Proponuje odwiedzić swojego lekarza rodzinnego . Pozdrawiam !
Witam,
Droga Przyszła Mamo, ze względu na niewyczerpujący wywiad i nie do końca precyzyjny opis dolegliwości, jak również potencjalne poważne przyczyny i konsekwencje tego stanu - proszę zgłosić się do lekarza; być może konieczne będzie badanie i konsultacja kardiologa/ neurologa.
Życzę zdrowia, DK