dręczący ból zęba, czy obejdzie się bez wizyty u dentysty?

1 odpowiedzi
Od kilku dni odczuwam lekki ból górnej jedynki. Czy muszę się wybrać do dentysty? Nie ukrywam, że wolałabym tego uniknąć, ponieważ najzwyczajniej się boję. Jednak nie śpię już po nocach. Zauważyłam dodatkowo, że poza górną jedynką mam też bardziej wrażliwe dziąsła. Nie wiem, co to może oznaczać. Czy naprawdę muszę udać się na wizytę do stomatologa?
Witam serdecznie,
W każdym przypadku bólu lub innych dolegliwości ze strony zębów powinniśmy się jak najszybciej udać do stomatologa. Ból jest informacją ze strony naszego organizmu, że coś jest nie tak. W przypadku zębów, jeśli będziemy odwlekać wizytę u dentysty, to z czasem może być konieczne bardziej inwazyjne i kosztowne leczenie, a być może nawet usunięcie zęba.
Jeśli chodzi o strach przed wizytą, to w dzisiejszych czasach nie ma się czego obawiać. Jest wiele nowoczesnych gabinetów, w których stosuje się różne metody i urządzenia pozwalające wykonywać wszystkie zabiegi całkowicie bezboleśnie.