Dostałam wyniki i dziwne.Ale mnie boli kolana. Badanie MR lewego stawu kolanowego. Ilość płynu w st

1 odpowiedzi
Dostałam wyniki i dziwne.Ale mnie boli kolana.
Badanie MR lewego stawu kolanowego.
Ilość płynu w stawie zwiększona, w zachyłku nadrzepkowym szer. do 14mm. Niewielka ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej.
Pogrubienie fałdu przyśrodkowego rzepki; chrząstka stawowa rzepki w sąsiedztwie niejednorodna, ścieńczała z ubytkami powyżej połowy grubości chrząstki odcinkowo z odsłonięciem warstwy podchrzestnej.
Poza tym chrząstka stawowa (przedział boczny, przyśrodkowy i SRU) bez uchwytnych ubytków i pęknięć, grubość prawidłowa.
ACL - o zachowanej ciągłości, o zmienionym sygnale jak w zmianach degeneracyjno-przeciążeniowych.
PCL - o zachowanej ciągłości, gładkich zarysach, bez cech uszkodzenia.
MCL - o zachowanej ciągłości, bez cech uszkodzenia.
LCL -o zachowanej ciągłości; nieznacznie pogrubiałe, o zmienionym sygnale na poziomie przyczepu udowego - jak w zmianach degeneracyjno-przeciążeniowych.
ML- prawidłowej wysokości, bez nieprawidłowości.
MM -na poziomie rogu tylnego łąkotka o zatartym zarysie i nieprawidłowym sygnale - zmiany degeneracyjne bez wyodrębniającej się szczeliny pęknięcia.
Prawidłowy sygnał ścięgna mięśnia czworogłowego uda, więzadła i troczków rzepki oraz pasma biodrowo-piszczelowego.
W zakresie objętym badaniem, brak cech obrzęku śródkostnego
Dzień Dobry! Powyższy wynik wskazuje na obecność fałdu maziowego przyśrodkowego, który skutkować może uszkodzeniami przyległych chrząstek stawowych. Chrząstka stawowa została przez niego w znacznym stopniu wytarta. Dodatkowo wykazane są zwyrodnieniowo- przeciążeniowe zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego. Wskazne wydaje się leczenie artroskopowe polegające na usunięciu przerośniętego fałdu maziowego przyśrodkowego, a następnie leczenie wspomagające wygojenie uszkodzeń łąkotki przyśrodkowej (autologiczne komórki macierzyste/ fibryna autologiczna bogatopłytkowa)
Łączę wyrazy szacunku
Dr Paweł Sokołowicz