Dostałam tabletki na zbicie pulsu (Ivabradine) od kardiologa, po EKG i 24 godzinnym holterze. W spoc

1 odpowiedzi
Dostałam tabletki na zbicie pulsu (Ivabradine) od kardiologa, po EKG i 24 godzinnym holterze. W spoczynku mój puls wynosił +/- 95 uderzeń na minutę. Niestety po tabletkach czułam się źle i moje już niskie ciśnienie krwi spadło do 90/60, ale puls był w normie. Wróciłam do kraju w którym mieszkam, więc poszłam (nie do swojego lekarza) do lekarza rodzinnego, który był w szoku, że w ogóle biorę takie silne tabletki, i radził przestać je stosować. Nie mam żadnej alternatywy, nie wiem co robić. Jak obniżyć puls domowymi sposobami? Kontaktu do kardiologa z Polski nie mam. Mam 33 lata, palę papierosy i ostatnimi czasy bardzo stresuję się swoim zdrowiem.
Przede wszystkim trzeba ustalić, dlaczego ma Pani szybsze tętno niż większość ludzi - w grę wchodzą różne przyczyny: niewydolność serca, niedokrwistość, nadczynność tarczycy, otyłość, odwodnienie, brak aktywności fizycznej i wiele innych. Proszę pamiętać, że tętno spoczynkowe około 95/min mieści się jeszcze w normie. Nie znam stanu pacjentki ale skoro przy przyjmowaniu leku czuje się Pani gorzej - lepiej z leku zrezygnować. Proponuję zatem echo serca, morfologię, TSH i - jeżeli nie będzie nieprawidłowości - regularną, dostosowaną do Pani obecnej wydolności aktywność fizyczną.