Dolegliwości w przełyku

2 odpowiedzi
Zwracam się do Państwa z następującym problemem zdrowotnym.
Na początku kwietnia z dnia na dzień zaczął boleć mnie żołądek. Ponieważ przez dwa tygodnie nie było poprawy wykonałem test z krwi na helicobacter pyroli, wynik był dodatni – 2,68 U/ml. Lekarz rodzinny przepisał mi dwa antybiotyki i IPP. Po antybiotykoterapii dolegliwości nie ustały. 1 czerwca poddałem się gastroskopii, w której jak to określił chirurg „nie ma się do czego przyczepić, wszystko jest w porządku”. Dolegliwości jednak nie ustawały. Nie bolał mnie sam żołądek, a odczuwałem bardziej ucisk w przełyku od wysokości mostka w górę. Udałem się po poradę do wrocławskiego gastrologa, który po wywiadzie lekarskim przepisał mi nystatynę (najlepiej do ssania ze względu na podejrzenie grzybicy w przełyku), xifaxan, esoxx one oraz dexilant 60. Leki przyjmowałem przez wskazany okres, jednak dolegliwości nie ustały. Nadal odczuwam ucisk w przełyku, od pewnego czasu mam także stałe uczucie „guli” w gardle. Po każdym posiłku odczuwam chwilowe polepszenie.
Dodam jeszcze, że dolegliwościom tym towarzyszy ciągłe „odbijanie”. Po każdym najmniejszym kęsie posiłku lub przełkniętym płynie rozpoczyna się to „odbijanie” przez kilka najbliższych minut. Lekarz rodzinny przepisał mi Ircolon i skierował mnie także na badanie usg. Badanie to także nie wykazało żadnych nieprawidłowości, wykonujący je lekarz stwierdził jedynie, że mam wzmożoną ilość gazów jelitowych. Wykonałem badania z krwi: morfologia CBC, ALT, CRP, TSH, wynik – wszystko w normie. Lekarz rodzinny przepisał mi IPP 40 podejrzewając refluks. Proszę o poradę, co może być przyczyną powyżej opisanego stanu i jakie ewentualnie badania mogę wykonać. Czy może być to, jak sugerują lekarze rodzinni, na tle nerwowym? Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Ze wstępnej analizy, rzeczywiście można podejrzewać chorobę refluksową. Badaniem, które mogłoby wnieść więcej informacji jest impedancja przełyku, które właśnie ocenia korelację objawów z epizodami refluksu. Warto jest udać się się do gastrologa jeszcze raz, który oceni efekty leczenia i zaproponuje dalsze postępowanie. Być może poza impedancją warto wykonać tomografię kl. piersiowej i połączenia przełīkowo- żołądkowego- to może ocenić lekarz po badaniu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam! Trzeba najpierw wykluczyć inne przyczyny (których jest wiele) i dopiero wtedy podejrzewać tło nerwowe. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.