Do rezonansu magnetycznego z kontrastem moja babcia potrzebuje mieszczącego się w normie wyniku krea

1 odpowiedzi
Do rezonansu magnetycznego z kontrastem moja babcia potrzebuje mieszczącego się w normie wyniku kreatyniny. Wynik przyszedł i jest w normie 0,89 mg/dl, ale niestety do tego badania laboratorium dołączyło też wynik eGFR, które wynosi 68,4 ml/min/1,73m2, a norma to >=90. Czy mogą być problemy z kwalifikacją do rezonansu z kontrastem przez ten eGFR? Babcia jest bardzo aktywna fizycznie, je sporo mięsa, a przeczytałam, że to może podwyższać wynik. Badanie chcemy przeprowadzić w prywatnej placówce ze względu na terminy i nawet na wszelki wypadek mamy skierowanie od neurologa z kontrastem, bo w tym roku był już przeprowadzany rezonans bez kontrastu i jest zmiana, która wymaga bardziej dokładnego badania.
Proszę się nie martwić, przy GFR > 50 nie będzie problemów z ew. kontrastem