Do kogo się udać?

7 odpowiedzi
Witam. Mam dość spory problem z wypadaniem włosów.Nie wiem od jakiego specjalisty zacząć. Wiem, że wypadanie włosów ma różne podłoże. Więc od kogo zacząć? Dermatolog? Ginekolog? Endokrynolog? czy może Trycholog?
Witam,
Zdecydowanie polecam dermatologa. Odpowiedni specjalista skieruje na badania, przeprowadzi badanie trichoskopowe i dobierze leczenie. Trycholog nie jest specjalista medycyny, co jest mylace dla pacjentow.
pozdrawiam

Zdecydowanie na początek dermatolog. Badanie typu trichogram czy trichoscan też można zrobić u dermatologa. Jeżeli z rozmowy wyjdzie konieczność badań dodatkowych ( np hormonalnych ) to najpierw badania ,potem ewentualnie konsultacja u endokrynologa.Ginekolog nic tutaj nie pomoże. A co do trichologa , trudno się wypowiadać to nie jest lekarz. Rola trichologów sprowadza się do sprzedawania różnych lepszych bądż gorszych szamponów,,ale nigdy leków. Z poważaniem dr P.Mazur
Dzień dobry zapraszamy na wizytę u dermatologa, który w zależności od potrzeby pokieruje dalszymi Pana/I krokami konsultując się z innymi specjalistami. Na pierwszą wizytę należałoby przynieść badania podstawowe -laboratoryjne, pozdrawiam
Proszę zacząć od endokrynologa, każdy inny lekarz będzie potrzebował wyniki badań poziomu hormonów.
Nie ma specjalizacji z trychologii - to wielkie oszustwo.
Proponuję zacząć od konsultacji dermatologicznej lub endokrynologicznej.
Podstwową specjalizacją lekarską zajmującą się chorobami włosów jest dermatologia. Proszę udać się na wizytę do dobrego specjalisty dermatologa w okolicy. Na pierwszą wizytę warto wykonać przynajmniej podstawowe badania; morfologia, żelazo, TSH, Anty TPO. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Witam,
w pierwszej kolejności zdecydowanie dobry i nowoczesny Dermatolog - oceni stan skóry głowy, zrobi badanie trichoskopowe, zleci badania i ewentualne konsultacje dodatkowe( ginekolog, endokrynolog), na podstawie wywiadu i badań diagnostycznych postawi odpowiednią diagnozę różnicową, rozpisze leczenie. Nie ma takiej specjalizacji lekarskiej, która nazywa się trichologią, jest to jedna z dziedzin która zajmuje się dermatologia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia