Do jakiego lekarza sie udac.

8 odpowiedzi
U 87 letniej osoby stwierdzono zespol otepienny do jakiego specjalisty sie udac od ponad 20 lat bierze lorafen 1 tabletke na noc i co 2 godz.wstaje w dzien nie spi sa problemy ze stolcem bedac na toalecie bierze w reke i chce np.wyrzucic przez balkon ,wszystkie wyniki krew, cukier,cholesterol nigdy nie byl powyzej 200 ,cisnienie w normie .Czy mozna zwiekszyc dawke lorafenu.do jakiego specjalisty sie udac.
Trzeba zgłoscić sie do psychiatry,konieczna może być również konsultacja neurologiczna-istotne jest stwierdzenie podłoża zespołu otępiennego.O dawkowaniu leków powinien zadecydować specjalista,po zbadaniu Pacjenta.

Zacznę od tego, że w tym wieku nie jest wskazane podawanie benzodiazepin, więc a pewno odradzam zwiększanie dawki lorafenu. Wywiad wskazuje na to, że u opisanej osoby występują objawy otępienia, ale dodatkowo mogą występować okresowe zaburzenia świadomości. Wizyta w gabinecie lekarza psychiatry na pewno pozwoli na podjęcie kompleksowego leczenia opisywanych objawów.
Zespoły otępienne lecza psychiatrzy lub neurolodzy. Proponuję udać się do specjalisty . Niestety , pacjent z zespołem otępiennym wymaga całodobowej opieki osób trzecich.
Dawki lorafenu nie można zwiększyć. Trzeba stopniowo odstawić po kierunkiem lekarza psychiatry.
Tylko nie zwiększać dawki Lorafenu!!! To tylko pogorszy stan. Nie wykluczone, że wieloletnie przyjmowanie togo leku ma swój udział w doprowadzeniu do takiego stanu. Rozpoznajemy wówczas rzekome otępienie i s t o p n i o w e odstawianie Lorafenu, jest wówczas korzystne.
Po drugi nie wykluczone, że "osoba" ta ma objawy otępienia związanego z wiekiem. Proponuję jak najszybciej udać się psychiatry lub geriatry. Dysponujemy lekami poprawiającymi stan pacjentów.
Witam, sugeruję udać się do psychiatry najlepiej specjalisty w psychogeriatrii. Stany niepokoju i pobudzenia w godzinach nocnych mogą wynikać również ze stanu somatycznego (np. odwodnienia lub infekcji), więc celowe jest najpierw udać się do lekarza rodzinnego- zwłaszcza, że pewnie uda się szybciej, niż do specjalisty, aby zlecił badania, które wykluczą tło somatyczne. Proszę nie zwiększać dawki Lorafenu bez konsultacji z lekarzem, u osób w wieku podeszłym metabolizm jest wolniejszy, łatwo lek przedawkować, co może mieć groźne następstwa. Są leki skuteczne w leczeniu majaczenia nałożonego na otępienie i zapewne psychiatra, do którego się Państwo udacie je zastosuje. Pozdrawiam
Witam.

Moim zdaniem warto odbyć wizytę u psychiatry. Lek, który został wymieniony, nie powinien być stosowany przewlekle. Dodatkowym czynnikiem obciążającym jest wiek opisywanej osoby. Zachęcam do odbycia konsultacji psychiatrycznej. Wówczas będzie możliwe dokładne badanie psychiatryczne.

Pozdrawiam serdecznie.
Witam,

Lorafen jest lekiem uspokajającym, który może powodować uzależnienie. Ponadto długotrwałe jego zażywanie wzmaga zaburzenia funkcji poznawczych. Odradzałbym zwiększanie dawki Lorafenu- pacjentka wymaga przede wszystkim odpowiedniego leczenia choroby podstawowej czyli zespołu otępiennego. Jest duża szansa, że właściwe leczenie otępienia wpłynie na poprawę ogólnego samopoczucia i funkcjonowania oraz zmniejszenie zapotrzebowania na lorafen.
Najwłaściwsze byłoby zwrócenie się do psychiatry lub ewentualnie neurologa, mającego doświadczenie w leczeniu otępień i osób starszych

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoterapeuta
gabinetspectrum.pl