Dlugie i obfite miesiaczki

4 odpowiedzi
Witam. Mam 31 lat i dwójkę dzieci 8 i 5 lat. Moje miesiaczki sprzed ciaży byly bite 7 dni i obfite, mianowicie 8 dzien juz moglam byc bez podpaski. Po pierwszej ciaży po 6 miesiacach nie dostalam miesiaczki. Wiem ze do 42 dni max mozne spokojnie wystąpic okres . U mnie bylo to gdzies ok 60 dzien gdy wybralam sie do lek . Poczatkowo myslalam ze jestem w ciazy. Ale ciaza wykluczona . Lek gin zalecil antykoncepcje bralam Logest bylam wniebowzieta bo konczylam ostatnia tabl przykladowo dzis a jutro juz bylo krwawienie ktore trwalo 5 dni i zostalo mi jeszcze dwa dni ktore bylam juz czysta .krwawienie bylo niewielkie . Wrecz moje teraz marzenie. Bralam logesty przez ok 8-10mcy. Odstawilam bo planowalismy ciaze. Po drugiej ciaży byla porazka. W 8 m-cu po porodzie dostalam miesiaczke ktora nie mogla sie skonczyc tzn trwala 14 dni zaczely sie skrzepy srednicy 3-5 moze i nawet niektore wieksze przerazajace obfite i ciągle. Mialam łyzeczkowanie. To niestety nie bylo spowodowane poronieniem. Dostalam tabl antykoncepcyjne .bralam je 2 lata . Pozniej odstawilam. Nie jestem zbytnio za faszerowaniem sie tabl. Moje miesiaczki byly koszmarem . Pojawialy sie co 32-46 dni strasznie nieregularne, trwały bite 7 dni i bardzo obfite niekiedy bolące. Od 2 lat przyjmuje Belare do dnia dzisiejszego. Zbytnio nie jestem zadowolona z krwawienia w jaki sposob nastepuje. Przykladowo dzis koncze ostatnia tabl 21 dzien a miesiaczke dostaje w 3lub 4 dzien cyklu ktora przez 3 dni jest obfita nastepne 3 dni srednie krwawienie i nastepne 2 dni plamienie juz brązowe i koniec . Tak jak opisałam w trakcie miesiaczki czyli po 7 dniach biore nastepne opakowanie czyli kiedy zaczynam pierwsza tabl krwawie jeszcze i plamie przez 3-4 dni poki sie to wszystko zakonczy. Jestem zalamana. Mam tylko na miesiac 2 tyg spokoju bez podpaski. Moja gin do ktorej chodze mówi ze to normalne przy tabl antykoncepcyjnych. Ja sie wykanczam. Dodam ze moje branie tabl bylo tez zaleceniem przy zbyt sporych upławach ktore mialam. Przy braniu tabl niestety moje uplawy moze delikatnie sie zmniejszyly ale sa i takze sie przez nie męczę. Niekiedy przez uplawy potrafie sie zamoczyc przez ubrania siedzac w pracy. Nie wiem co mam robic . Prosze o pomoc. Moja gin twierdzi ze taka moja uroda. Jestem zalamana. Cytologia w porządku robilam 8 m-cy temu. Nie mam zadnych infekcji itp itd. Jeszcze napisze ze porody odbywaly sie przez ciecie cesarskie z powodu zanikajacego tetna dziecka. Prosze o pomoc i z gory dziekuje.
musze zobaczyc jak wyglada macica. moze sa miesniaki lub adenomoza. po usg bede mogl pomoc

Witam, z Pani opisu wynika, że zawsze Pani miała obfite miesiączki. Jeśli w badaniu USG wszystko jest w porządku, to przyczyną jest najprawdopodobniej Pani układ hormonalny. Nie oznacza to wcale, że działa nieprawidłowo. Po prostu jedne kobiety mają długie a inne krótkie miesiączki. Możemy wpłynąć na układ hormonalny stosując np. tabletki antykoncepcyjne. Jeśli nie jest Pani zadowolona z ich działania proszę porozmawiać z panią doktor o ewentualnej zmianie tabletek. Upławy jeśli nie są wynikiem infekcji ( należy wykluczyć robiąc posiew) należą do zjawisk fizjologicznych, np.jak pocenie się. Pozdrawiam
Szanowna Pani, częsty problem - 1. wykluczyć patologiczny rozwój rozrostów macicy - pobranie materiału do badania z macicy - są techniki pozaszpitalne nie wymagające znieczulenia i bezbolesne trwające chwilę 2. nieprawidłowy - kontakt z ginekologiem 2. prawidłowy rozważyć -IUD z hormonem + leki antyhemolityczne przez pewien czas 3. jeżeli brak akceptacji dla IUD - to termoablacja endometrium - trwałość zmniejszenia objawów kilka miesięcy 4. technika operacyjna - amputacja trzonu macicy / p/wsk to młody wiek i utrzymanie rodności.... duzo decyzji przed Panią pzdr z szacunkiem artur mazur
Witam,
nie wiem jakie jest pytanie, ale w zależności od planów koncepcyjnych albo zmieniłabym tabletki na inne albo zmienilabym formę antykoncepji ( np wkładka). Niestety konieczna jest wizyta lekarska (+wynik hist pat z wyłyżeczkowania, + USG doraźne + obejrzenie upławów) plus tak naprawdę rozmowa.