Dlaczego raz piszę że inteligencjia niższa niż przeciętna w skali wisc-r mieści się w przedziale od

2 odpowiedzi
Dlaczego raz piszę że inteligencjia niższa niż przeciętna w skali wisc-r mieści się w przedziale od siedemdziesiąt do osiemdziesiąt cztery a na inne stronie że jest to przedział od siedemdziesiąt do osiemdziesiąt dziewięć . Chcę też zapytać czy np. dziecko które otrzymało wynik 76 będzie gorzej radziło sobie w nauce które otrzymało wynik 86? Bardzo proszę o odpowiedź.
Dzień dobry,
według aktualnej interpretacji wyniki w przedziale 80-89 IQ określa się jako niższe niż przeciętne, natomiast te w przedziale 70-79 jako znacznie obniżone. Jednakże celem ustalenia aktualnego i rzeczywistego potencjału intelektualnego należy wziąć pod uwagę nie tylko wynik uzyskany w teście inteligencji, ale także jakość funkcjonowania w życiu społecznym i edukacyjnym. Stąd odpowiedź na Pani/Pana pytanie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać - wynik w teście nie przekłada się w sposób jednoznaczny na sukcesy w nauce.
Pozdrawiam
Zuzanna Bajsarowicz

Witam.Wynik w granicach 70-79 swiadczy o tzw ociezalosci umyslowej.Dziecko takie bedzie mialo coraz powazniejsze problemy z nauka w miare przechodzenia do nastepnych klas,groza mu tez niepromowania.Dlatego wskazane byloby kontynuowanie dalszej nauki systemem specjalnym.Oszczedzi to dziecku i rodzicom wiele stresow a przy obnizonych wymaganiach dziecko bedzie mialo szanse byc dobrym uczniem i cieszyc sie lepszymi wynikami.