Dlaczego mam sine oczy i wypadają mi włosy?

5 odpowiedzi
Witam,wiosną pojawiły mi się pod oczami sińce,myślałem że to jakaś alergia i że przejdzie ale one nadal są i wyglądają strasznie.Do tego włosy wypadają mi niesamowicie,jest ich już mało,często bywam senny,nawet zaraz po wstaniu potrafię usnąć znowu,w pracy dosłownie usypiam przy biurku,oczy same zamykają mi się.Mam problem ze wstawaniem rano,potrafię ro robić nawet przez godzinę a wieczorem usypiam kiedy tylko położę głowę na poduszkę.Do tego pojawiły mi się pryszcze na całym ciele,głównie na plecach.Są duże i brzydkie.
Pełna morfologia robiona tydzień temu,wszystko ok.
Trudne pytanie, trzeba jednak zacząć od oceny hormonalnej - proponuję kontrolę u endokrynologa.

Witam
Proponuję w pierwszej kolejności wizytę u endokrynologa.Pozdrawiam
Witam, zalecam konsultację internistyczną. Pozdrawiam.
Mimo to przydałby się poziom żelaza i ferrytyny, TSH, ALT, kreatynina, a także szczegółowy wywiad lekarski - m.in. pytania o zespół bezdechu sennego ( chrapanie w nocy?)
Bardzo trudne pytanie, przyczyn może być wiele. Niedoczynność tarczycy, choroby autoimmunologiczne i zapalne, przyczyny toksykologiczne (proszę zastanowić się czy w domu lub w pracy miał Pan w ostatnich miesiącach kontakt z substancjami toksycznymi). W takim przypadku nic nie zastąpi osobistej konsultacji z doświadczonym internistą lub specjalistą innej dziedziny - ale na to jakiej mogą naprowadzić dodatkowe badania. Konieczny jest szczegółowy wywiad: jakie choroby w rodzinie, czy pali Pan papierosy, czy spożywa Pan alkohol teraz lub w przeszłości, czy w rodzinie występowały nowotwory. Proszę rozważyć wykonanie: TSH, OB, CRP, kreatyniny, ALAT, AspAT, GGTP, mocz ogólnie, glukoza na czczo, USG jamy brzusznej, ewentualnie RTG klatki piersiowej PA.