Dlaczego boli piszczel?

5 odpowiedzi
Proszę o pomoc dla mojej córki. Córka ma 23 lata. 6 lat temu miała wypadek komunikacyjny. Bolało ją kolano. Przez 4 lata była po opieką ortopedy. Miała założony gips, zastrzyki w kolano, rehabilitacje. Kolano ciągle bolało. Ortopeda podjął decyzję i 2 lata temu kolano było operowane- usuwany fałd. Za 10 m- cy kolejna operacja też usunięcie fałdu. Po tej operacji doszły silne bóle piszczela, lekarze ortopedzi twierdzili, że ten ból promieniuje od kolana. Kolano niestety nadal bolało i podjęto decyzję o trzeciej operacji lekarz przeciął troczki, która odbyła się we wrześniu 2016 r. Po tej operacji doszły silne bóle kręgosłupa, biodra i pośladków. Dopiero rehabilitant połączył te bóle z rwą. Miała robiony tomograf kręgosłupa. Dostała zastrzyki diprophos i wiele innych leków.W tej chwili w kolanie przeskakuje rzepka, noga nie jest stabilna. Byłam z córką dwukrotnie w Otwocku, lekarze stwierdzili, że najpierw należy podjąć leczenie neurologiczne. Odwiedziliśmy kilku neurologów w Kielcach, ale niestety leczenie nie przynosi poprawy. Zastrzyki, tabletki. Córka nadal cierpi. Jest w tej chwili po dwukrotnej wizycie w Warszawie, gdzie dostała zastrzyki w kręgosłup. Lekarz stwierdził, że ma tam stany zapalne. W pracowni EMG robiła badanie piszczela, które wykazało zmiany demielinizacyjne w zakresie wł. ruchowych oraz korzeni lewego n. strzałkowego-neuropatia demielinizacyja. Lekarz ortopeda podejrzewa zespół Sudeka i potrzebujemy pomocy. Czy jest lekarz neurolog, który mógłby potwierdzić lub wykluczyć tę chorobę i pomógł leczyć. Prowadzić leczenie. Jesteśmy bezsilni, bezradni. Proszę, córka tak cierpi.
Szanowni Państwo,
sytuacja jest wyjątkowo złożona.
1)Na pewno należy kontynuować leczenie ortopedyczne - niestabilność stawu kolanowego, może w przyszłości doprowadzić do choroby zwyrodnieniowej - należy ze wszystkich sił nie dopuścić do tego.
2) ,,Stany zapalne" wymagają niewątpliwie diagnostyki - określić patogen i ew. wdrożyć celowany antybiotyk, na który ów czynnik jest wrażliwy.
3) wyniki EMG wymagają weryfikacji, podobnie jak podejrzenie zespołu Sudecka (może dr Waldemar Brola z Końskich?)
4) kręgosłupa Pacjentki wymaga właściwego terapeuty (może Andrzej Mhango z Kielc)
dr Andrzej Żytkowski
ps. Nt. leczenia przeciwbólowego rozpisywałem się szeroko w korespondencji z Państwem, proszę znaleźć

Mononeuropatia k dolnej , czy byla stosowana pregabalina?
Szanowna Pani, podejrzenie zespołu Sudecka wymaga jak najszybszego wdrożenia leczenia. Stosuje się leki przeciwzapalne,przeciwbólowe, poprawiające uwapnienie i ukrwienie kości. Wskazana jest fizjoterapia; ostrożnie joniforeza lignokainowo-wapniowa lub krioterapia lub diadynamik lub laseroterapia albo magnetoterapia. Leczenie takie powinno być prowadzone pod kontrolą poradni ortopedycznej lub neurologicznej oraz koniecznie poradni przeciwbólowej. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Witam, współczuję Państwu całej tej historii. Rzeczywiście przypadek wydaje się być skomplikowany, ale jest jeszcze wiele pytań, na które trzeba postawić odpowiedzi. Chętnie zapoznam się z tym przypadkiem bliżej. Zapraszam na wizytę z pełną dokumentacją medyczną ( w tym badania obrazowe kręgosłupa na zdjęciach lub CD) i dotychczas stosowanymi lekami, aktualnymi wynikami badań morfologii i biochemii
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Bóle korzeniowe jak i neuropatyczne można opanować. Zapraszam.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.