Dlaczego ból po naciągnięciu ścięgien w kolanie powraca?

22 odpowiedzi
W wakacje poprzedniego roku, będąc na pielgrzymce, naciągnęłam sobie ścięgna w kolanie. Po wizycie u lekarza (rodzinnego) zalecono mi smarowanie kolana maściami, żelami- pomogło po jakichś 2 tygodniach i mogłam wstać z łóżka. Jednak do tej pory, wchodząc po schodach, robiąc przysiady czy skacząc czuję ból w kolanie (ból odczuwam najczęściej z góry kolana, jest to swego rodzaju kłucie, ścięgna bolą mnie rzadziej). Co mogę zrobić, aby ból ustąpił? Jak długo mam na to czekać?
wymagana konsultacja ortopedy

Proszę to pytanie skierować do ortopedy traumatologa. Ja nie leczę schorzeń narządu ruchu.
Z poważaniem
Dr n. med. Monika Bieniasz
Proszę udać się na konsultację do Ortopedy.
Witam,
proszę nie czekać .Trzeba iść do ortopedy i wykonać usg kolana.
Pozdrawiam M.Garbień
proponuję wizytę u ortopedy.
Ból nalezy uznać za objaw niepokojacy. Wymaga Pani 3 rzeczy: konsuktacji ortopedy. Diagnostyki (USG lub rezonans magnetyczny stawu) i ewentualnie kwalufikacji do leczenia (artroskopia. rehabilitacja. Farmakologia). Jest to istotne nawet o tyle ze stosunkowo niewielkie uszkodzenia struktury stawu bagateluzowane na przestrzeni czasu moga byc przyczyna cieżkich zmian zwyrodnieniowych w stawie.
Nie jestem w stanie pomóc przez internet w tej sprawie. Polecam udanie się na konsultację do ortopedy, ew. lekarza medycyny sportowej. Pozdrawiam!
Szanowna Pani,

To pytanie należy skierować do ortopedy. Ortopedzi zajmują się uszkodzeniami narządu ruchu.
Z poważaniem,

dr n. med. Michał Lewandowicz
Witam, proszę skierować pytanie do ortopedy. Pozdrawiam.
Witam! Opisane objawy mogą być efektem uszkodzenia więzadeł w kolanie. Proponuje wykonać USG stawu kolanowego. Pozdrawiam
Witam, jest to pytanie do ortopedy, nie chirurga. Pozdrawiam, Piotr Nowaczyk
Konieczna jest wizyta u ortopedy
drT. Kłos
Jeżeli przebyty uraz kolana był połączony z jego obrzękiem,czyli obecnością płynu w stawie kolanowym to oznacza ,że mogło dojść do uszkodzenie elementów w stawie kolanowym (np.łąkotka,więzadła krzyżowe,więzadła poboczne itp) a to już jest wskazaniem do wizyty u ortopedy oraz ew.badanie rezonansu magnetycznego.Jeżeli ból nie jest dokuczliwy i nie obniża jakości życia to obecny stan nie jest stanem naglącym i może być diagnozowany w trybie planowym.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry
Opis wskazuje na przewlekły zespół bólowy. Prawdopodobnie może być to związane z niepełnym wyleczeniem pierwotnego urazu.
Wskazana jest konsultacja lekarska oraz rozpoczęcie rehabilitacji.
Ponadto należy rozważyć wykonanie badania obrazowego - rezonans stawu kolanowego.
Należy udać się do ortopedy na konsultację.
Dzień dobry!
W przypadku tego typu uszkodzeń stawowych w pierwszej kolejności trzeba zadbać o odpowiednie odciążenie oraz stabilizację zajętego stawu. W ostrej fazie urazu pomocne mogą okazać się leki przeciwzapalne (NLPZ) stosowane miejscowo oraz ogólnie. W każdym przypadku wskazane jest rozszerzenie diagnostyki przyczyn dolegliwości bólowych. Dla stawu kolanowego wskazane jest wykonanie badania ultrasonograficznego (USG) lub badania rezonansem magnetycznym (MR). W zależności od charakteru zmian konieczne może okazać się operacyjne leczenie ortopedyczne.
Pozdrawiam serdecznie!
Bartosz Cybułka
Proszę w tej sprawie kontaktować się z lekarzem ortopedą. Pozdrawiam.
Najlepiej udać się do ortopedy :). Pozdrawiam
Trzeba wykonać rezonans magnetyczny stawu kolanowego
Proszę wybaczyć ale nie do mnie to pytanie.
Nie chciałbym udzielić nietrafnej odpowiedzi i wprowadzić w błąd.
Proponuje zapytać o to ortopedę lub dobrego rehabilitanta
Pozdrawiam
Po pierwsze konieczna jest wizyta u lekarza ortopedy, a następnie diagnostyka, np.: USG stawu kolanowego, ewentualnie artroskopia stawu kolanowego i odpowiednie leczenie wraz z zabiegami rehabilitacyjnymi. Doraźnie, bezpośrednio na skórę wokół bolącego stawu można stosować dostępne bez recepty maści i żele przeciwbólowe. Zapraszam na wizytę do centrum MEDKOS w Łodzi.
Przy urazach kolana jednym z lepszym badań diagnostycznych jest rezonans magnetyczny,
W przypadku zmian tzw. przeciążeniowych i degeneracyjnych można poddać się zabiegowi podania do stawu kolanowego komórek macierzystych otrzymywanych z tanki tłuszczowej. ADSC. Zabieg taki wykonujemy w mojej klinice
Bardzo korzystne efekty przynosi krioterapia.