diplopia, mozliwa fuzja?

6 odpowiedzi
Witam, postaram się przedstawić temat dość klarownie, w dzieciństwie miałem zeza ukrytego, ok. 10r. ż. przeprowadzono zabieg korekcji zeza po czym przemienił się w jawny naprzemienny, ostrość w słabszym oku jest sporo niższa, wyczytałem iż wina leży po stronie mózgu wiec nie można skorygować wady optycznie. Najnowsze badania pokazały również pozytywny skutek grania w gry komputerowe przynosząc niekiedy o 30% lepsze widzenie w słabszym oku. Posiadam jednoczesna percepcje, widzę zdwojony obraz (oko zdrowe widzi niemal perfekcyjnie więc nauczyłem się z tym żyć i tłumić dwojenie) tutaj moje pytanie czy jako osoba dorosła 21l. polepszenie widzenia w słabszym oku połączone z ćwiczeniami u specjalisty może przywrócić lub wykształcić fuzje? dziękuje i pozdrawiam
Z wiekiem jest to coraz trudniejsze, ale nie niemożliwe - warto spróbować i popracować z doświadczonym ortoptystą/ortoptystką.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, brakuje mi danych z badania, ale to nie jest miejsce na przedstawianie konkretnych wyników. Trudno więc zająć stanowisko i odpowiedzieć Pani na wątpliwości. Polecam moją Koleżankę dr Zawiślak-Skórzak (NZOZ OKO-RES tel 17 307 02 07), po badaniu z całą pewnością odpowie na Pani pytania.
Tak. Ćwiczenia są bardzo ważne.
Zawsze mozna sprobowac choc literatura jest w tym temacie jednoznaczna.

Ewentualnie proba dobrania pryzmatow ?

Pozdrawiam

AM
Tak, może.
Dzień dobry, przede wszystkim żeby odpowiedzieć na to pytanie należałoby udać się na kosultację do poradni chorób zeza wyposażonej w synoptofor i możliwość ćwiczeń ortoptycznych. Lekarz okulista wraz z ortoptystą podejmują decyzję co do zasadności ćwiczeń i dobierają odpowiedni ich rodzaj w zależności od schorzenia. Najelepsze wyniki ćwiczeń uzyskuje się jednakże do 10 roku życia. Do rozważenia jest też dobór korekcji okularowej z dodatkiem szkieł pryzmatycznych - wtedy obraz z oka chorego może zostać nałożony na obraz z oka zdrowego i efekt dwojenia ustanie bez potrzeby stałego tłumienia.

Eksperci

Violetta Szałkowska

Violetta Szałkowska

Okulista

Legionowo

Patrycja Śliwińska-Jakubczyk

Patrycja Śliwińska-Jakubczyk

Optometrysta

Pajęczno

Małgorzata Kochana

Małgorzata Kochana

Okulista, Okulista dziecięcy

Kraków

umów wizytę
Patrycja Garbarczyk

Patrycja Garbarczyk

Ortoptysta

Wołomin

Aleksandra Paluch

Aleksandra Paluch

Optometrysta

Piła

Izabela Kujawińska

Izabela Kujawińska

Optometrysta

Piotrków Trybunalski

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 28 pytań dotyczących usługi: zez
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.