diosmina a wypadanie włosów

10 odpowiedzi
Czy przyjmowanie tabletek z diosminą może powodować utratę włosów? Biorę je od kilkunastu dni, konkretnie diohespan, i zbiegło się to w czasie z ogromną ilością wypadających włosów. Zauważyłam znaczącą różnicę w objętości, włosy wypadają przy najlżejszym nawet dotknięciu,
dzień dobry,
diosmina jako preparat poprawiający krążenie żylne nie może spowodować wypadania włosów. Ponadto zaczęła Pani niedawno przyjmowac lek a jeżeli nawet występuje efekt uboczny w postaci wypadania włosów , to po dłuższym czasie np 2, 3 miesiące.
Może przeżywa pani jakiś stres ?

Wydaje mi się,że nie powinno być związku między przyjmowaniem diosminy a wypadaniem włosów
Niektóre preparaty maja potencjał niszczący mieszki włosowe, natomiast problem u Pani z wypadaniem włosów może mieć wiele innych przyczyn, Diosmina częściej wywołuje rekację na skórze gładkiej jak np pokrzywki. Radziłbym udać się na wizytę do dermatologa w celu profesjonalnego zbadania kondycji Pani skóry owłosionej głowy.
Pozdrawiam Marek Opala
Ten lek nie powinien wpływać na kondycję włosów. Proszę zrobić badanie trychoskopowe w celu ustalenia powodów utraty włosów oraz określenia ich kondycji.
Dzień dobry,
Diohespan nie powoduje takich działań niepożądanych, warto poszukać innej przyczyny wypadania włosów,
pozdrawiam,
Beata Kociemba
Nie ma powodu-ale oczywiscie, jeśli takie są Pani obserwacje, można zaprzestać przyjmowania tabletek i/lub skontaktowac się z lekarzem który taką kurację zalecił.
Witam - mało prawdopodobne-ani lek ani zbyt krótki czas stosowania leku
Witam
Przyjmowany preparat nie powinien powodować wzmożonego wypadania włosów,więc przyczyna musi być inna.W sprzedaży są dostępne preparaty w postaci szamponu zawierające diosminę które mają wywierać pozytywny wpływ na ograniczenie wypadania włosów- nie spotkałem się z kontrolowanymi badaniami na ten temat.Najlepiej zwrócić się do dermatologa który znajdzie prawdopodobną przyczynę.
Pozdrawiam
Szanowana Pani

Diosmina poprawia krążenie krwi w naczyniach, co jest dobre dla wlosów - nie wiązałabym więc ich wypadania ze stosowaniem tej substancji. Zalecam wizytę i diagnostykę u dermatologa.
Pozdrawiam!

Dr ARW
Diosmina nie powinna nasilać wypadania włosów. Należy szukać innej przyczyny. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska