dieta przy hashimoto, insulinoopornościa, hipoglikemią reaktywną i candidą

5 odpowiedzi
Dzień dobry. Czy zajmuje się Pani dietami dla osób z hashimoto, hipoglikemią reaktywną i insulinooporonością oraz candidą??
Witam,
przepraszam za opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi - przebywałam na urlopie macierzyńskim.
Jak najbardziej. Posiadam doświadczenie w tym obszarze.
Jeśli jest Pani zainteresowana spotkaniem - zapraszam do kontaktu.

pozdrawiam,
Daria Rybicka
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam serdecznie :)
Tak, zajmuję się leczeniem żywieniowym wymienionych schorzeń.
Pozdrawiam.
Jak najbardziej można połączyć zalecenia dietetyczne przy podanych schorzeniach, w moim gabinecie jest sporo pacjentów z podanymi dolegliwościami. Można osiągnąć poprawę samopoczucia, wyrównać poziomy glukozy i insuliny na co dzień, ustabilizować TSH i hormony tarczycy oraz zmniejszyć stan zapalny tarczycy. Candidę jak najbardziej można wyleczyć dietą. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wszystkie te skomplikowane stany są powiązane ze sobą, dlatego należy je leczyć kompleksowo- holistycznie, zarówno odpowiednią dietą- stabilizującą gospodarkę węglowodanową,jak i z zastosowaniem naturalnych środków odbudowujących prawidłowe relacje w obrębie flory jelitowej.
Zajmuję się osobami z wyżej wymienionymi chorobami, bardzo często występują one razem, zwłaszcza insulinooporność z hashimoto. Pierwszorzędne znaczenie ma dieta. Choroba wpływa na spowolnienie metabolizmu i związana jest również z obniżoną odpornością organizmu.
Leczenie powinno przebiegać wraz z indywidualnie dopasowaną dietą. To warunek poprawy metabolizmu i wzmocnienia odporności za pomocą odpowiedniego odżywiania. Ogólny stan zdrowia często poprawia wykluczenie z jadłospisu zarówno cukrów prostych, jak i składników żywności, które nie są prawidłowo trawione i przyswajane, np. kazeiny czy glutenu. Ale jak z każdą dietą jest to sprawa indywidualna. Po pierwsze najpierw trzeba wprowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę bez eliminacji i sprawdzić samopoczucie. Kiedy nie ma poprawy wówczas warto próbować diet eliminacyjnych stosowanych w chorobach autoimmunologicznych. To natomiast polecam robić pod okiem dietetyka ponieważ dieta ta nie jest prostat do zbilansowania w składniki odżywcze takie jak chociażby wapń. Każda dieta jeśli nie będzie dobrana odpowiednio energetycznie nie będzie działać.
Pozdrawiam, dietetyk Kamila Dyndor