Dieta przy chorobach tarczycy

4 odpowiedzi
Witam, czy jest pani w stanie ułożyć dietę dopasowaną dla osoby m.in. z Hashimoto, PCO, niedoczynnością tarczycy?
Tak, oczywiście. prowadzę pacjentów m.in z takimi dolegliwościami.
Zapraszam i pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Moimi Pacjentkami są głównie kobiety cierpiące na Hashimoto, niedoczynność i PCO (a dodatkowo insulinooporność).
Jestem w stanie Pani pomoc :)
Oczywiście, układam takie diety na co dzień, większość moich pacjentek cierpi na powyższe schorzenia. Zapraszam do gabinetu.
Witam
Zajmuję się osobami z hashimoto. Niestety przy Hashimoto często pojawia się również PCOs. Pierwszorzędne znaczenie ma dieta. Choroba wpływa na spowolnienie metabolizmu i związana jest również z obniżoną odpornością organizmu.
Leczenie powinno przebiegać wraz z indywidualnie dopasowaną dietą. To warunek poprawy metabolizmu i wzmocnienia odporności za pomocą odpowiedniego odżywiania. Ogólny stan zdrowia często poprawia wykluczenie z jadłospisu zarówno cukrów prostych, jak i składników żywności, które nie są prawidłowo trawione i przyswajane, np. kazeiny czy glutenu. Ale jak z każdą dietą jest to sprawa indywidualna. Po pierwsze najpierw trzeba wprowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę bez eliminacji i sprawdzić samopoczucie. Kiedy nie ma poprawy wówczas warto próbować diet eliminacyjnych stosowanych w chorobach autoimmunologicznych. To natomiast polecam robić pod okiem dietetyka ponieważ dieta ta nie jest prostat do zbilansowania w składniki odżywcze takie jak chociażby wapń. Każda dieta jeśli nie będzie dobrana odpowiednio energetycznie nie będzie działać.
Pozdrawiam, dietetyk Kamila Dyndor