Dieta przy candidzie

6 odpowiedzi
Od ponad roku leczę się na zakażenie miejsc intymnych candidą i żadne leki na mnie już nie działają. Cukier odstawiłam do maximum jak się da, a zakażenie jak było, tak i dalej jest. Czy wyspecjalizowana dieta ukierunkowana na tę właśnie chorobę dałaby lepszy rezultat niż trucie się kolejnymi antybiotykami? Jak długo trzeba stosować tego typu dietę, żeby otrzymać rezultaty?
Dieta powinna być zindywidualizowana ponieważ w przypadku candidy i w związku z tym stosowania diet oczyszczających i niskowęglowodanowych dochodzi do niedoborów witaminowo- mineralnych, które osłabiają reakcje obronne organizmu. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednio zbilansować dietę i uwzględnić składniki przydatne w walce z candidą. Ciężko jest określić kiedy dieta przyniosłaby rezultaty ponieważ to zależy od tolerancji pacjenta.

Antybiotyki faktycznie leczą ale narażają na jeszcze szybsze nabywanie Candidii.. Nie prowadzę leczenia ale jeśli chodzi o procesy walki na poiomie przewodu poka itp to służe pomocą a resztą powinien się zająć zaufany ginekolog ale to też mogę podpowiedzieć co i jak ale na forum wołałabym się nie zozpisywać...Choćby dlatego, ze Candidia może się rozwija bo inne czynniki jej sprzyjają np. choroby pasożytnicze a nie zdiagnozowane lub inne go typu przypadlosci bo często Candidię można dostarczyć "przy okazji " a czynnikow może być naprawdę wiele... W razie potzreby zaprasam do kontaktu sms to oddzwonię!
Witam, dieta + ukierunkowane suplementy z zestawem ziół byłyby najlepsze. Czas trwania 1 fazy: 6-8 tygodni. 2 faza trwa dłużej i zabezpiecza przed nawrotem. Grzybicy nie leczy się antybiotykami ... Zapraszam na wiztę do Gliwic i do Gdańska lub do programu E dieta. Szczegóły na stronie aleksandrabanaszkiewicz.eu
W leczeniu kandydozy niezbędna jest odpowiednia dieta, jest to bardzo wymagający sposób odżywiania łączący wykorzystanie składników regenerujących i wzmacniających barierę jelitową oraz działających ograniczająco rozwój grzybów Candida. Dietę stosuje się do uzyskania poprawy i wyleczenia.
Witam, najlepiej wspomagać się prawidłową, dietą i lekami jeśli lekarz zadecyduje, że to koniecznie. Jeśli leczenie , i dieta jest dobrze dobrana powinny być efekty. Natomiast jeśli chodzi o dietę trzeba uzbroić się w cierpliwość czasami potrzeba 3 miesięcy czasami dłuższego okresu czasu.
Dzień dobry.

Samo odstawienie cukru przy zakażeniu Candidą to niestety za mało. Odpowiednio dobrana dieta w znaczący sposób poprawia i przyspiesza leczenie. Jeśli chodzi o długość stosowania takiej diety to zależny jest on od stopnia zaawansowania zakażenia i tego jak dokładnie pacjent jest w stanie zrealizować zalecenia żywieniowe. Zapraszam do siebie na konsultację żywieniową a wtedy na pewno dokładnie omówimy wszystkie pytania.

Pozdrawiam. Magda Oskroba (Olszówka)