Dieta a ciąża

9 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnośnie odżywiania się przy cukrzycy ciazowej. Otóż jestem na diecie niskowdglowodanowej przez cukrzyce w czasie ciazy. Codziennie do każdego posiłku zjadlam warzywa tj. Sałata, ogórek, rzodkiewka i pomidor oraz szczypiorek.... To mi nie podnosi cukru dlatego dodaje je dosłownie do każdego posiłku obiadu kanapek... I moje pytanie brzmi czy nie przedawkuje witamin które zjadlam przy każdym posiullku? Wiem że jest to zdrowa dieta, ale wiem też że można przeciąć w drugą stronę. A ja poprostu staram się do każdego posiłku jeść dużo warzyw a jem ich nieraz 6 posiłków dziennie. Bardzo proszę o poradę czy nie zaszkodze dziecku Pozdrawiam
Z takim pytaniem to do dietetyka. Nie mam wiedzy na temat diet i ich wpływu na dzieci. Pozdrawiam

Stosuje Pani prawidłową dietę w cukrzycy, ale proszę starać się kupować warzywa ekologiczne, gdzie nie stosuje się chemii.
Warzywa może Pani jeść w każdych ilościach, proszę uważać tylko na warzywa strączkowe, gotowaną marchewkę i buraki. Dużo cukru mają natomiast owoce. Pozdrawiam.
Zachęcam do przeczytania artykułu o cukrzycy w ciąży na luxfemina.com. Proszę utrzymywać należną dla Pani podaż kalorii i pilnować glikemii na czczo i po posiłkach, a także sprawdzać czy nie ma ciał ketonowych w moczu (te mogą świadczyć o niedożywieniu lub odwodnieniu). Jeśli wyniki są dobre, to i u dziecka powinno być w porządku. O zagrożeniach wynikających z cukrzycy ciążowej trzeba porozmawiać podczas wizyty położniczej i prowadzić właściwy monitoring ciąży, Pani stanu zdrowia i dobrostanu płodu. Pozdrawiam
lek.Dominika Jasińska-Stasiaczek
Bardzo dobra dieta .Przedawkować można tylko witaminy A, D,E, K rozpuszczalne w tłuszczach. Witaminy z warzyw gr.B,C,PP można jeść bez ograniczeń, ich ew nadmiar Pani wysika. Pozdrawiam
witaminy spożywane w formie naturalnej t.j. w warzywach i owocach są dla Pani zupełnie bezpieczne
Witam,
Nie ma możliwości żeby zaszkodziła Pani dziecku w ten sposób.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
naturalne i świeże warzywa w każdej ilości... ;-) artur mazur kalisz
Postępuje Pani prawidłowo, nie mniej proszę wszystkie modyfikacje diety ustalać z diabetologiem. Fakt prawidłowej glikemii potwierdza dobrą dietę.