dicloduo wazne!

4 odpowiedzi
czy mozna pic niewielkie ilosci alkoholu biorac dicloduo chodzi mi o wypicie od czasu do czasu 2 piwek wieczorem
Dicloduo należy do grupy NLPZ, leków które osłabiają błonę śluzową żołądka i mogą prowadzić do owrzodzeń. Alkohol dodatkowo może uszkadzać śluzówkę, dlatego picie alkoholu nie jest zalecane przy stosowaniu leków przeciwzapalnych.

Szanowny Panie, proszę nie szukać rozgrzeszenia u lekarzy. Na pytanie czy można? Odpowiedź brzmi - Oczywiście, że można-nikt tego Panu/Pani nie zabroni - pytanie tylko czy jest to rozsądne? Odpowiedź brzmi nie - może to zwiększać ryzyko krwawienia do przewodu pokarmowego - nie mówiąc już o całościowo szkodliwym wpływie alkoholu na wątrobę i ciśnienie krwi. Kluczowe pytanie brzmi - nie to czy można tylko co to jest od "czasu do czasu" - codziennie? Co 2 dzień? 3 x w tygodniu? Proszę brać odpowiedzialność za swoje działanie - jak chce Pan pić alkohol i brać leki przeciwzapalne- proszę bardzo tylko proszę pamiętać o konsekwencjach-prosze nie szukać rozgrzeszenia, że "lekarz pozwolił".
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może wpłynąć na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie - czyli lek może nie w pełni działac przeciwbólowo, lub moga sie nasilić jego działania niepożądane. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia. Raczej nie powinien działać toksycznie w połączeniu z alkoholem, ale jest to zwykle uzależnione od indywidualnego wpływu leku na organizm. Pozdrawiam
Pytanie nie dotyczy chirurgii naczyniowej. Proszę skierować go do lekarza rodinnego.