diagnostyka tarczycy
2
odpowiedzi
Witam,
Poniżej moje wyniki badań, czy są podstawy do niepokoju i czy potrzebna jest dalsza diagnostyka bądź leczenie ?
Badanie wykonane ze względu na odczuwanie ciągłego zmęczenia, senność, problem z nadwagą.
Niska temperatura ciala 35,8
Ciśnienie 62/89
Kobieta, Lat 30
wynik / normy według laboratorium
Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 3,015 µIU/ml 0,550 — 4,780
Wolna trijodotyronina (FT3) (O55) 3,24 pg/ml 2,30 — 4,20
Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,35 ng/dl 0,89 — 1,76
P/c antytyreoglobulinowe (ATG) (O18) ↑ 373,6 U/ml < 60,0
P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) ↑ 139,4 U/ml < 60,0
Poniżej moje wyniki badań, czy są podstawy do niepokoju i czy potrzebna jest dalsza diagnostyka bądź leczenie ?
Badanie wykonane ze względu na odczuwanie ciągłego zmęczenia, senność, problem z nadwagą.
Niska temperatura ciala 35,8
Ciśnienie 62/89
Kobieta, Lat 30
wynik / normy według laboratorium
Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 3,015 µIU/ml 0,550 — 4,780
Wolna trijodotyronina (FT3) (O55) 3,24 pg/ml 2,30 — 4,20
Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,35 ng/dl 0,89 — 1,76
P/c antytyreoglobulinowe (ATG) (O18) ↑ 373,6 U/ml < 60,0
P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) ↑ 139,4 U/ml < 60,0
Objawy i wynik p/c sugeruja leczenie niskimi dawkami tyroksyny.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Badania w kierunku cukrzycy, insulinooporności.
Podobne pytania
- Mam chorobę genetyczną skóry driera. Tą chorobę ma moja mama, siostra która jest leczona Izotokiem i tego nie ma, brat leczony Aknelkiem zarówno maściom i kremem i jeszcze jedną maścią ale nie pamiętam nazwy ale u niego też nie mam poprawy. Byłem już u 10 lekarzy żaden nie potrafił jej leczyć.…
- Dzień dobry, chciałabym się zapytać czy zajmuje się Pani pacjentami, którzy nadmiernie denerwują się w sytuacjach stresowych i miewają lęki? Podejrzewam,że mam taki problem, który niestety oddziałuje niekorzystnie na mój organizm w postaci m.in. tachykardii i szybkich, płytkich oddechów. Bardzo…
- Witam, mam zaleconą wizytę u dietetyka od dermatologa - zmagam się ze zmiana na twarzy i tułowiu. Być może jest to sprawa złej diety. Czy może mi Pani pomóc? Pozdrawiam
- Jakie leki przeciwbólowe otrzymuje pacjent na oddziale intensywnej terapii, na sali pooperacyjnej po operacji klasycznej wymiany zastawki serca? W jakiej dawce?
- Od 22 dnia cyklu przyjmowalam antybiotyk clindamycin 600 2x1 przez 10 dni, nie wiedząc ze zajdę w ciążę. Czy Clindamycin moze wpłynac negatywnie na płód?
- Dzień dobry. Jestem po operacji przytarczyc i ucieka mi wapno z organizmu. 12 lat temu wykryto u mnie ostreoporozę . miałem 36% ubytku kości. Z teraz też czuję ze coś jest nie tak. bolą mnie kości. czy Pan Doktor zajmuję się leczeniem ostreoporozy. Dziękuję Henryk
- Witam! Jestem po ciąży i wg testów na rozejście mięśni brzucha wydaje mi się, że je mam. Czy podczas wizyty może Pan to potwierdzić i ewentualnie wskazać kierunek ćwiczeń, które poprawią jakość moich mięśni?
- 2 dni po skończonym okresie wystąpiło krawienie i bardzo silne kłucie w podbrzuszu,biegunka. Na drugi dzien ustało krwawienie i ból nie był już taki mocny, jednak utrzymuje się cały czas. Dodatkowo pojawił się ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Do jakiego specjalisty się z tym udać? Do ginekologa?…
- Napletek mogę ściągnąć tylko ręcznie, w dodatku bardzo boli i penis jest czerwony. Mam 18 lat. Jest to odchylenie od norm ?
- Witam serdecznie Od 2012 r walczę z Zespołem Sudecka z nawrotami. Na chwilę obecną obejmuje on kończyny dolne i prawą górną oraz początki kończyny górnej lewej. Czy specjalizuje się Pan w tej chorobie? Z góry dziękuję za odpowiedź Z wyrazami szacunku Anna
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.