Dermatologia + Ogólny stan zdrowia.

7 odpowiedzi
Witam serdecznie ! Mój problem rozpoczął się już 2 lata temu, podrażniłem sobię skórę twarzy szczoteczką do oczyszczania skóry. Po tygodniu czasu skóra zaczęła robić się zaczerwieniona, objęło to policzki wraz z czołem (mówiąc w przenośni, rozlało się na całą twarz) po kolejnym tygodniu pojawił się stan zapalny, uczucie "falujące" uderzeń gorąca, od szyi w góre jestem gorący, po jakimś czasie problem ustaje i skóra robi się trochę bledsza, i buzia mnie tak nie "pali", lecz przed te uderzenia gorąca skóra nie jest w stanie się goić po tym niefortunnym zniszczeniu jej przezemnie, najgorsze jest to że po umyciu twarzy i po około 30 minutach zaczyna się "proces" złuszczania się całej skóry na twarzy poprzez "palenie się jej" odpada "płatami". Byłem oczywiscie u dermatologa (znalezlismy bakterie Helicobacter) ktora bardzo pomagała w niszczeniu mojej skóry (wtedy miewałem ropne grudki i wypryski, po wyleczeniu bakterii problem minął), szukałem już różnych chorób i przy okazji znalazłem dnę moczanową, mam skutki typowego zakwaszenia organizmu, piję wode zjonizowaną, i w 4 miesiące obniżyłem kwas moczowy, nie ukrywam że stan skóry się poprawił i mam mniej tych gorących uderzeń. Jednak już mi brakuje pomysłów, czy możliwe jest jakieś bakteryjne zakażenie skóry ? czy poprostu po uszkodzeniu naskórka "wyszły" na twarz inne choroby ? Gdzie szukać ? Najgorsze jest to że tym uderzeniom towarzyszą bóle głowy gdy skóra pali.... miewam też bóle kości (jak przy grypie) czasami ucisk w klatce piersiowej... jednak z kompleksowych badań które robiłem wynika że nie mam żadnej poważnej choroby. Robione były badania nawet na toczeń rumieniowy, (ANA 1, antykoagulant), borelioze, pełna morfologia, magnez, żelazo, i wszystko jest okej (byłem na wizycie u internisty szpitalnego) jedynie z posiewu wyszła Cadida (srednio liczne) i niestety była Salmonella (dopiero zrobie wyniki kontrolne czy udało się ją wyleczyć) dodam że objawami są jeszcze senność, osłabienie organizmu, i dużo gorsza odporność (często łapię przeziębienia), wszystko jednak zaczęło się niewinnie od problemów ze skórą twarzy.... Proszę o porady i z góry dziękuję. Ps. chciałem jak najdokładniej opisać swoją historię. Ps. Chciałem jeszcze dodać że tak to wygląda i daje się odczuć jakby problemem nie była choroba skóry bo gdy przycisne palcem policzek lub "zmarszcze czoło ku górze" to krew odpływa i skóra jest poprostu blada ! Problemem jest krew która najprościej mówiąc "uderza do głowy" i jest pod skórą (jak np w przypadku nadciśnienia którego naszczęście nie mam, książkowe 120/80)
Trzeba zrobić badania endokrynologiczne

Opisany problem najbardziej odpowiada trądzikowi różowatemu. Dokładne badanie pozwoli postawić ostateczne rozpoznanie i zaproponować odpowiednie postępowanie. Na pierwszą wizytę proszę zabrać wszystkie dotychczasowe wyniki i leki.Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Szanowny Panie, sugerowałabym kontakt z neurologiem. Należałoby wyjaśnić pochodzenie wspomnianych bólów głowy i uderzeń gorąca. Pozdrawiam!
Moim zdaniem wymaga Pan kompleksowych badań, które pozostają w gestii lekarza rodzinnego lub decyzji o pokierowaniu do określonego specjalisty w zależności od wyników bieżących badań.
Szanowny Panie postawienie diagnozy bez badania jest niemozliwe, z pewnoscia czesc uzyskanych w trakcie dotychczasowej diagnostyki wynikow moze byc uzyteczna do postawienia diagnozy, czesc objawow i wynikow badan moze jednak pzostac bez zwiazku ze soba ani z ostatecznym rozpoznaniem.
Szanowny Panie

tak skomplikowany problem wymaga wnikliwego badania lekarskiego i przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Proponuję udać się na konsultację do dermatologa, bo do omówienia Pana problemu nie wystarczy miejsca w okienku przeznaczonym na odpowiedź. Pozdrawiam!
Dr ARW
Trudno udzielać porady przy tak skomplikowanym problemie gdy nie widzi się skóry.Opisywane zmiany są prawdopodobnie naczyniowe czyli doszło do podskórnego uszkodzenia naczyń i pod wpływem różnych czynników one się rozszerzają dając rumień.Tak może być np.po potarciu skóry, pod wpływem wysiłku, ciepła itp.Można takie naczynka zamknąć laserem lub VPL.Bardzo ważna jest też ochrona p-słoneczna.-SPF-50