Depresja u siostry 17letniej

3 odpowiedzi
Pilnie poszukuje psychiatry który również zajmuje sie młodzieżą, siostra cierp ma depresje niestety obecny lekarz nie stwierdził przyczyny jej stanu i zapisał mnóstwo leków takich jak Velafax, Rispolept, Setaloft, Epiramat!!! Siostra nie ma jeszcze ukończonych 18 lat, w drugim tygodniu grudnia trafi na odział psychiatryczny. Konieczna jest konsultacja oraz opinia drugiego lekarza nie prowadzącego obecnie jej leczenia. Proszę o pomoc.
Witam! Jeżeli pacjentka została skierowana na oddział psychiatryczny w trybie zwykłym, to moim zdaniem nie ma powodów do niepokoju. Lekarz kierujący nie widział zasadności przyspieszenia terminu hospitalizacji. Jeżeli pomimo wyznaczonego terminu hospitalizacji, chcą państwo wcześniej, żeby pacjentka była jeszcze raz skonsultowana, to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, skoro siostra w grudniu trafi na psychiatryczny oddział młodzieżowy, to z pewnością zajmie się nią zespół psychiatrów, psychologów i terapeutów, który wypracuje optymalny model leczenia. Z listu nie wynika w jakim celu "konieczna jest konsultacja oraz opinia drugiego lekarza", myślę że najlepsza strategia to poczekać na planowany w/w pobyt szpitalny, zapewne przed postawieniem końcowej diagnozy zespół prowadzący leczenie przedyskutuje ją w swoim gronie i udzieli rodzinie wyczerpujących informacji. Pozdrawiam.
Jeśli siostra nie ma ukończone 18 lat powinna Pani szuka pomocy u psychiatry dzieci i młodzieży. Jednak trzeba pamiętać, że najbardziej cennym jest leczyć się u tego samego lekarza, który zna pacjentke, wie jak funkcjonuje ona przed i po leczeniu.