Depresja poporodowa od jakiegoś czasu mam brak chęci zajmowaniem się dzieckiem leki stany płaczu bra

3 odpowiedzi
Depresja poporodowa od jakiegoś czasu mam brak chęci zajmowaniem się dzieckiem leki stany płaczu brak chęci życia, niskasamoocena złość w stosunku do dziecka czy to może być właśnie depresjapoporoda ?
Dzień dobry,tak,mogą być to objawy depresji poporodowej ale też przeciążenie związane z zajmowaniem się dzieckiem wynikające z deficytu snu czy kryzys związany z nową sytuacją. Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z terapeutą poznawczo -behawioralnym. Pozdrawiam serdecznie.

Tak, to może być depresja poporodowa. Tu czas się liczy, proszę szybko skontaktować się z polecanym w Pani mieście czy okolicy psychoterapeutą i ta osoba dalej pokieruje, być może potrzebne będą leki, jest duży wybór, dobry psychiatra dobierze coś bezpiecznego nawet dla mam karmiących. Ale może wystarczą spotkania z terapeutą. To wcale nie taki rzadko spotykany problem, tylko kulturowo jest tematem tabu. W tej sytuacji bardzo pomocne jest wsparcie ojca dziecka, pani matki lub siostry czy bratowej lub przyjaciółki, bo początkowo niezbędna jest pomoc fizyczna przy opiece nad maleństwem, a mama w takim stanie po prostu nie ma siły. W każdym razie, jest to problem dla terapeuty znany i do realizacji terapeutycznej. Proszę szybko poprosić bliskich o skontaktowanie z fachowcem. Trzymam kciuki Magdalena Znosko
Dzień dobry,
objawy, które Pani wymieniła -mogą świadczyć o wystąpieniu depresji poporodowej.
Dobre by było gdyby skontaktowała się Pani ze specjalistą.
Rozumiem, że teraz może być Pani bardzo trudno samej zorganizować pomoc. Dlatego zalecam zwrócenie się do bliskiej i życzliwej osoby, którą ma Pani w swoim otoczeniu (mamy,siostry,brata,przyjaciółki, partnera etc) z prośbą o wsparcie w poszukiwaniu fachowca.
Życzę wszystkiego dobrego,
Anna Schulz