Depresja leki

1 odpowiedzi
Witam chciał bym sie poradzic w sprawie mojej mamy , od jakiegos czasu mama ma depresje leki leży w łóżku praktycznie 3/4 dnia nieraz . Aktualnie leczy sie od kilku miesiecy u psychiatry ale z tego co widze poprawy niema , bierze leki rano Servenon 10 mg i połowke 5mg czyli 2,5 mg Cloranexen , po południu połwke Cloranexen 2,5 mg oraz wieczorem dwie 0,5 mg Fluanxol i cała 5 mg Cloranxen .Na poczatku leczenia mama brała cała Cloranexen 5 mg rano i po połowce po połowce tamte pozostałe lekarstwa bez zmian i mama poczuła sie lepiej tylko troche spała .Na wizycie pani doktor wycofała z rana całą 5mg Cloranexen zostawiła po połowce po południ i wieczór , mamaie wróciły leki wiec po dwóch tygodniach i zaczeła brac tak jak wczesniej cała 5mg rano Cloranexen i po połowce po połodni i wieczór pozostałe lekarstwa bez zmian niestety nie poczuła sie lepiej do dnia dzisiejszego prosze mi powiedziec czy te dawki i lekarstwa sa oby odpowiednie do stanu leczenia bo trawa to kilka miesiecy a poprawy nie widac była tylko na samym poczatku po tych dawka co wypisałem j/w po zmianie sie pogorszyło wróciła spowrotem po dwuch tygoniach do tych samych dawek ale niestety nie wróciła poprawa , Mama teraz ma dawki tak jak opisałem to na samym poczatku czyli wieczór cała 5mg Cloranexen i po połowce rano i po połodniu reszta lekarstw bez zmian w dawkach i porach , troche namieszane ale staram sie klarownie opisac sytuacje i sposób dawkowania lekarst prosze o fachową pomoc dziekuje i pozdrawiam
Witam,

faktycznie, nieco namieszane i trudno mi z tej wypowiedzi uchwycić jej istotę ;) Servenon (escitalopram) jest lekiem przeciwdepresyjnym- 10 mg może być optymalną dawką na początek, choć wielu pacjentów poprawę uzyskuje bo większych dawkach- 15 mg lub nawet 20 (to maksymalna dawka)- na działanie tych leków trzeba trochę poczekać. Fluanxol w małych dawkach również ma dodatkowe działanie przeciwdepresyjne i aktywizujące, natomiast Cloranxen traktowałbym jedynie jako lek tymczasowy- o krótkoterminowym działaniu uspokajającym- na dłuższą metę może uzależniać.
Niemniej żeby prawidłowo ustalić leczenie należałoby przeprowadzić pełne badanie psychiatryczne- nie sposób prowadzić właściwą, skuteczną a przede wszystkim bezpieczną farmakoterapię tylko na podstawie formy mailowej

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoterapeuta