Depresja czy moze cos innego?

1 odpowiedzi
Witam,żeby dobrze przedstawić daną sytuacje musze sie cofnąć do tamtego roku kiedy po raz pierwszy jak mi sie wtedy wydawało dopadła mnie jesienna handra.Wstawalam kazdego dnia smutna,nie miałam na nich ochoty a najchętniej zamknęłabym sie w swoich 4 ścianach i z nich nie wychodziła.Wolalam spedzic cały weekend w łożku niz wyjsc ze znajomymi,bo miałam wrażenie,ze "tracę czas"wychodząc z nimi.Czulam sie ciagle zmęczona,nie fizycznie a psychicznie...zrobiłam sobie wtedy tydzień przerwy od wszystkiego i troche pomogło,ale to i tak wracało i wróciło teraz.Nie widze sensu w tym co robie i nie widze swojej przyszłości,nie mam żadnych traumatycznych przeżyć,po prostu tak sie czuje,pusto.Teraz uważam,ze to nie była jesienna handra a cos innego bo nie czuje sie szczęśliwa,a jak juz to bardzo krótko i przelotnie.Wychodzac do ludzi zakładam maskę,przez która inni mysla,ze jestem mega pozytywna osoba,nie wiedza jak bardzo sie mylą.
Dzień dobry, to co opisuje Pani -długotrwale obniżony nastrój, trudność w czerpaniu przyjemności z zajęć które Pani lubiła czy ciągłe zmęczenie mogą rzeczywiście być objawami epizodu depresyjnego. Proszę zaufać sobie- jeżeli czuje Pani, że aktualny stan jest dla Pani w jakiś sposób nienaturalny, lub przynosi dyskomfort, cierpienie- zachęcam do skorzystania z pomocy terapeuty.Pozdrawiam serdecznie,
Martyna Sobczyk/ pomocnaterapia.pl