Depresja czy jednak nerwica?

1 odpowiedzi
Witam mam 24lata ogólnie od małego byłam bardzo płaczliwa i nerwowa.. w wieku 20 lat pojawiły się u mnie objawy m.in potliwość pod pachami i takie dziwne uczucie w brzuchu ciężko jest mi to opisać taki jakby strach lek który potrafił mi dokuczać przez pare godzin w ciągu dnia gdzie przy tym nie miałam ochoty na jedzenie.. leczylam się u jednej p. psycholog ale nie odczuwałam dobrych skutków leczenia wiec zmieniłam lekarza.. nast. lekarz niby trafil mi na leki ale niestety poźniej musiałam je przerwać gdzie po jakimś czasie objawy wróciły wiec niestety znowu musiałam się do niego zgłosić teraz mija 5miesiac przyjmowania leków (atinepte, mirtagen 15mg, zotral, i peritol na apetyt) jednak niestety w trakcie leczenia objawy mi tak jakby wróciły przewaznie pojawiają się rano i trwają do połódnia przez co nie mogę normalnie funkcjonować ani podjąć jakieś pracy.. ogólnie jestem osobą bardzo przejmującą się o nawet głupie drobnostki bardzo boję się chorób i czesto o tym myśle mam dziwną obsesje na swoim puknkcie bo jestem szczupla a jak mi ktoś o tym powie to na nowo to przezywam i sie zamartwiam przy czym wraca mi dziwne uczucie w brzuchu,potliwość słabość i reakcja tak jakby do wymiotów ogólnie nie dobrze. przy tych objawach mam myśli że się do niczego nie nadaję że jestem słaba nie nadaję się na dzieci że sobie nie poradzę w dalszym życiu ale wiem że te myśli są spowodowane złym samopoczuciem! Chcę teraz znowu zmienić lekarza bo mój jest na zasadzie wizyta kasa leki i to wszystko zero rozmowy w trakcie wizyty i brak kontaktu telefonicznego.. co robić dalej co to jest czy to jest bardziej nerwica czy sprawy depresyjno lekowe.. proszę o jakąś poradę
W terapii zaburzeń psychicznych niezwykle ważna jest dobra relacja lekarza z pacjentem. Właściwe nawiązanie kontaktu terapeutycznego pozytywnie wpływa na przebieg leczenia, ułatwia zebranie wywiadu i postawienie właściwej diagnozy. Kiedy pacjent ma zaufanie do lekarza łatwiej mu mówić o sobie, o niepowodzeniach, o działaniach nieporządanych leków, łatwiej zadawać pytania celem rozwiania różnych, pojawiających sie w trakcie leczenia, wątpliwości. Proszę wybrać takiego lekarza, który poświęci Pani niezbędną ilość czasu, do którego będzie Pani mogła zwrócić się o pomoc. To, że bardzo ważnego pytania dotyczącego Pani choroby, nie zadaje Pani swojemu lekarzowi świadczyć może o braku zaufania do niego, o nieprawidłowej relacji. W takim wypadku lepiej poszukac kogoś innego.
Na pytanie na jaką chorobę Pani choruje nie da się odpowiedzieć bez przeprowadzenia badania psychiatrycznego.
Życzę aby znalazła Pani odpowiedniego lekarza, który rozwieje wątpliwości i właściwie poprowadzi leczenie.
Pozdrawiam.
Łukasz Załuga