Depresja/ Alprazolam na mocne stany depresyjne?
1
odpowiedzi
Witam, chciałem się zapytać co pani sądzi o Escitalopramie w leczeniu depresji, czy jest to jeden z najlepszych dostępnych antydepresantów? I czy Alprazolam może być doraźnie stosowany na mocne stany depresyjne, czy to coś da?
Escitalopram jest dobrym lekiem przeciwdepresyjnym. Jednak skuteczność i tolerancja jest sprawą indywidualną. Alprazolam jest lekiem przeciwlękowym. Nie ma działania przeciwdepresyjnego. Jest stosowany na początku leczenia depresji, jeśli występują lęki.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam, chciałem się zapytać co pani sądzi o Escitalopramie w leczeniu depresji, czy jest to jeden z najlepszych dostępnych antydepresantów? I czy Alprazolam może być doraźnie stosowany na mocne stany depresyjne, czy to coś pomoże?
- Witam, co uważa pani o Escitalopramie, jest to podobno lek nowej generacji i lepszy niż jego poprzednicy, jakie jest pani zdanie na jego temat w skuteczności leczenia depresji i czy ma on duże skutki uboczne? I czy sam Alprazolam doraźnie może pomóc na mocne stany depresyjne?
- Dzień dobry. Kilka lat temu zachorowała na chorobę, która z racji bólu wymaga leczenia przeciwbólowymi lekami opioidowymi. Przez pierwszy rok byłam leczona oxycodonem (lek: oxycontin). Po roku ból był mniejszy i chciałam odstawić ten lek. Okazało się, że nie mogę bo się uzależniłam. Trafiłam…
- Panie Doktorze, ostatnia miesiączka miała miejsce 12.03, ostatnie współżycie 16.03. Po USG z 23.04 CRL wskazywało na 5w6d ciąży. Jaka powinna być data poczęcia? Czy możliwa jest ciąża ze współżycia 16.03?
- Moje pytanie dotyczy witaminy D. Wiele ostatnio slyszalo sie o waznosci tej witaminy dla zdrowia. Jakie wiec jest konkretne dzialanie jej na organizm? W jakiej postaci ja spozywac? Jak dlugo,by nie przedawkowac? Dziekuje z gory.
- Witam, 4 msc temu przeszedłem rekonstrukcje acl lewego kolana, rehabilitacja ciągle w toku , mięśnie po malu się odbudowuja niepokoi mnie jednak dźwięk( wyraźnie słyszalny dźwięk) jakby ocierajacych się o siebie kości w momencie zgięcia nogi powyżej 90° i próby jej wyprostowania ( nie chodzi…
- Czy zajmuje się Pan operowaniem ścięgien palców u reki? W czerwcu zerwałam ścięgna, noszenie szyny przez 10 tygodni + rehabilitacja nie przyniosły do dnia dzisiejszego większego skutku. Chodzi o ścięgna palca u prawej reki.
- Dzien dobry. Aktualnie jestem w 7 miesiacu ciazy. Prosze powiedziec czy w gabinecie u Pani Doktor mozna wykonac USG 3D wraz ze zdjeciami? Jaki jest koszt? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
- Dzień dobry, w związku z bólem jąder, okolic i możliwym przewleklym zapaleniu prostaty otrzymałem antybiotyk na 15 dni. Po 5 dniach leczenia objawy się nasilają. Od 2 dni bardzo często odczuwam drgania w tej okolicy i nasilil się ból. Czy kontynuować leczenie? Czy odczekać do końca zaplanowanego…
- Witam. Mam 20 lat, od paru lat borykam się z zaburzeniami odżywiania i depresją, także samotnością. Nigdy się nie leczyłam, długo ukrywałam swoje problemy, byłam jako nastolatka może na 3 wizytach u psychologa, ale zrezygnowałam z nich. W ciągu paru lat wiele razy sama próbowałam radzić sobie…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.