WItam,

nie do konca rozumiem w czym tkiw moj problem - ale wiem, ze cos nie daje mi spokoju. Trudno mi nawiazywac relacje z ludzmi. Ucieklem z domu do naszego drugiego mieszkania i mieszkam teraz samemu. Nie rozumiem do konca dlaczego to zrfobilem ale w domu bylo zimno, sztywnie, dretwo i ponuro. Wiele razy zalowalem swojej decyzji ale co sie zrobilo juz sie nie odstanie. Tak naprawde to tylko poczatek gory lodowej.

Mam bardzo duze trudnosci w relacjach z kobietami. Zdazaja mi sie wybuchy agresji ktore doprowadzily juz do dwoch moich powaznych rozstan. Bardzo tego zaluje ale wiem tez ze mam problem. Czy to moze byc syndrom DDA/DDD? W mojej rodzinie nie bylo alkoholu ale ja sam przez pewien okres naduzywalem. Pomogla mi z tym dziewczyna ktora wlasnie ostatnio sie rozstalem - przez moje wybuchy gniewu (agreskja slowna). Co mam robic? Moze cierpie tez na zaburzenia osobowosci? Prosze powiedzcie co zrobic - moge zainwestowac w terapie tylko w jaka? Czuje sie jakbym wciaz nosil w sobie wielki ciezar ktory przykrylem a nie zgubilem.
 Ewa Guzowska
Ewa Guzowska
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Witam serdecznie, na początek proponuję przyjrzeć się emocjom lękowi i agresji. Na pierwszym spotkaniu, będzie można doszczegółowić cel terapii. Najważniejsze jest dotarcie do przyczyny tego stanu rzeczy. Serdecznie pozdrawiam zapraszam

mgr Marek Wójs
mgr Marek Wójs
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Witam
Na podstawie tego co pan napisał zalecam podjęcie terapii, która pozwoli panu lepiej zrozumieć co się z panem dzieje, co pan przeżywa i dlaczego reaguje agresywnie lub sięga po używki żeby poradzić sobie z trudnościami.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Kamila Pieczyska
mgr Kamila Pieczyska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Warszawa
Dzień dobry, osobiście jestem daleka od stawiania diagnoz na podstawie niepełnych informacji. Domyślam się, że jest to dla Pana ważne w kontekście rozumienia swoich trudności. Może warto pogłębić te przemyślenia pod okiem specjalisty? Psychologa, terapeuty. Pozdrawiam serdecznie K.P.

mgr Aneta Jóźwik-Tkaczuk
mgr Aneta Jóźwik-Tkaczuk
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Witam, trudno określić czy ma Pan zaburzenia osobowości czy zachowania wskazujące na DDD, diagnoza jest mniej ważna. Mówi Pan, że ma trudności w kontrolowaniu agresji, która stała się przyczyną rozpadu wielu relacji i to jest problem, którym powinien się Pan zająć. Mógłby to być zarówno trening asertywności oraz kontrolowania złości, jednak zastanawiam się czy będą to wystarczające narzędzia do rozumienia siebie i świadomej zmiany. Najlepsze dla Pana będzie zgłoszenie się na terapię i konsultację w doborze terapii, ja polecam pogłębioną może być psychodynamiczna, psychoanalityczna czy systemowa.
Pozdrawiam, Aneta Jóźwik

mgr Dorota Özdemir
mgr Dorota Özdemir
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Poznanie siebie, nauka rozpoznawania tego co się z Panem dzieje, jakie są tego źródła, to kroki do lepszego samopoczucia i funkcjonowania. Zakładam, że szukanie tutaj odpowiedzi na swoje problemy, to początek drogi. Zachęcam do skorzystania z pomocy profesjonalisty - konsultacji psychologicznej, w wyniku której można będzie określić problem i zaproponować formę i metodę pracy.

mgr Iwona Rutkowska
mgr Iwona Rutkowska
Psychoterapeuta, Terapeuta
Wrocław
Witam,
Jak Pan pisze sam: problem z wybuchowością, gwałtownością reakcji,w końcu agresja, w przeszłości nadużywanie alkoholu, od tego zaczęłabym terapię. DDA- ten skrót oznacza Dorosłe Dziecko Alkoholika, czyli rodzinne powiązania z zaburzeniem, co pana nie dotyczy, gdyż w rodzinie nikt nie pił. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą, skoro pisze pan że juz pan nie pije i nie było nawrotów w kryzysie do picia, to nie musi byc to terapeuta uzaleznień. Co do ścisłej diagnozy na pewno postawi ją lekarz psychiatra i on może zaproponować leki. Pisze pan jednak że oczekuje i jest gotowy na terapię, zachęcam więc do pójścia do psychoterapeuty.

mgr Agnieszka Brzozowska
mgr Agnieszka Brzozowska
Psychoterapeuta, Psycholog
Lublin
Dobry wieczór. Warto zagłębić się w siebie poprzez podjęcie psychoterapii psychodynamicznej - dzięki temu będzie miał Pan okazję do poznania siebie, dotarcia do przyczyn trudności i szansę przeorganizowania swojej osobowości i zmiany mechanizmów zachowań. Pozdrawiam.

dr n. med. Rafał Kuźniewski
dr n. med. Rafał Kuźniewski
Psycholog, Psychoterapeuta
Bydgoszcz
Witam
zatem połowa sukcesu za Tobą bo wiesz że bez pomocy się nie poprawi. Pozostaje tylko wybrać terapeutę i podjąć wyzwanie.
W kontekście tego co napisałeś, osobiście polecam terapeutów pracujących w nurcie psychodynamicznym.
Pozdrawiam.

 Barbara Andrusikiewicz
Barbara Andrusikiewicz
Psychoterapeuta, Terapeuta, Psycholog
Ropa
Proszę zacząć od przesledzenia historii swojej rodzny. Być może znajdzie Pan już podobne schematy i wzorce zachowań. Jest to początek do podjęcia pracy terapeutycznej w odniesieniu systemowym. Być może uda się Panu znaleźć terapeutę, który rozpoczyna pracę od narysowania wspólnie z Panem genogramu. Z moich doświadczeń wynika, że jest to jedno z lepszych narzędzi, które umożliwia ropoznanie przyczyn i odniesienie zachowań do schematów zaczerpniętych z klanu, od rodziców czy poprzez naniesione reprezentacje rodzinne.
Pyta Pan o DDA i DDD. Jeśli w historii Pana rodziny lub Pana były sytuacje związane z alkoholizmem lub przemocowowścią (niekoniecznie fizyczną, agresja może być także emocjonalna czy werbalna, doświadczamy wtedy przemocy psychicznej) może posiadać Pan w swoim zachowaniu odbicia tych sytuacji.
Reprezentuję podejście systemowe i widze badzo duży sens w takiej pracy terapeutycznej dla Pana. Nie jest jednak wykluczone, że inne podejścia także będa skutkowały powodzeniem.

mgr Urszula Lipner
mgr Urszula Lipner
Psychoterapeuta, Terapeuta
Grodzisk Mazowiecki
Witam,
zachęcam do tego, żeby rozważył Pan pójście na konsultacje do realnego specjalisty (psychoterapeuty).
Rozumiem, że próbuje Pan zrozumieć co się z Panem dzieje/postawić diagnozę.
Samo zdiagnozowanie zaburzeń (rozpoznanie kliniczne) nie ma waloru zmieniającego życie człowieka i nie przynosi ulgi. Dobrą zmianę/ulgę/poprawę w relacjach można wypracować podczas systematycznej pracy, która odbywa się w realnym kontakcie (nie zdalnym) z drugą wykwalifikowaną do tego osobą.
Zachęcam jeszcze raz żeby rozważył Pan poszukanie realnej pomocy :)
Pozdrawiam!

mgr Alina Wiśniewska
mgr Alina Wiśniewska
Psychoterapeuta
Gdańsk
Wybuchy agresji zwykle wynikają z lęku. Warszawa to duże miasto i jest wiele mozliwości, by podjąć leczenie. jeżeli może Pan sobie pozwolić na płatną terapię to na początek polecam Ośrodek Psychoterapii Rasztów. Jeżeli nie to na pewno jest możliwość bezpłatnej pomocy np. w ramach NFZ ( psychoterapię zleca psychiatra ). Pozdrawiam

dr Joanna Giza
dr Joanna Giza
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Żeby Panu pomóc, muszę mieć więcej danych. Najlepiej płynących z bezpośredniego i nie jednorazowego wywiadu. Zapraszam na konsultację. Po tym etapie dopiero można zaproponować strategię, formę, metody pracy terapeutycznej. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacje psychologiczne
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

 Renata Trojan-Satora
Renata Trojan-Satora
Psychoterapeuta, Terapeuta
Kraków
Zachęcam do wizyty u dobrego psychoterapeuty. Tylko podczas osobistego kontaktu może zostać postawiona diagnoza jakichkolwiek zaburzeń lub chorób. Spokojna rozmowa ze specjalistą pomoże określić i nazwać przyczyny problemów, z którymi się Pan boryka. Psychoterapia może pomóc je zrozumieć i wprowadzić takie zmiany, aby mógł Pan nawiązywać satysfakcjonujące relacje z ludźmi oraz panować nad impulsywnym zachowaniem.
Mając doświadczenie w pracy w nurcie psychodynamicznym, mogę zasugerować ten właśnie rodzaj psychoterapii.
Być może warto byłoby również rozważyć udział w Treningu Zastępowania Agresji .

mgr Edyta Olczak-Kaczoń
mgr Edyta Olczak-Kaczoń
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Witam. Z Pańskiego listu wynika jednoznacznie, że jest Pan gotów i bardzo potrzebuje zająć się sobą. To czy to DDA/DDD czy cokolwiek innego nie ma tak dużego znaczenia wobec chęci poznania i ułożenia samego siebie. Każdy rodzaj psychoterapii będzie odpowiedni jeśli tylko chce Pan zainwestować w siebie. Ciężar da się zmniejszyć i ostatecznie zniwelować gdy zaczyna się rozumieć siebie, przyczyny zachowań, przeżyć, powstałych emocji. To właście i wiele więcej oferuje psychoterapia. Proszę nie zwlekać i dać sobie szansę na dobrą przyszłość. Trzymam kciuki.

mgr Agnieszka Gołębiowska
mgr Agnieszka Gołębiowska
Psychoterapeuta, Logopeda, Terapeuta
Bytom
Witam Serdecznie,
bardzo często przyczyną lęków i niepokoju oraz złego samopoczucia jest brak wiedzy. Proponuję jak najszybciej udać się do psychoterapeuty lub terapeuty uzależnień. Podczas sesji wiele wątpliwości zostanie rozwianych a Pana pytania znajdą odpowiedź.

Pozdrawiam

mgr Agnieszka Gąska
mgr Agnieszka Gąska
Psychoterapeuta, Psycholog
Gliwice
Witam,
radziłabym skonsultować się ze specjalistą (psycholog, psychoterapeuta) w miejscu Pana zamieszkania. Może Pan poszukać pomocy w Poradni Zdrowia Psychicznego, w której będzie Pan mógł omówić swój problem szczegółowo i ustalić najbardziej optymalną dla Pana drogę leczenia.
Pozdrawiam,
Agnieszka Gąska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.