Dawkowanie leku Equoral

3 odpowiedzi
Dzień dobry, został mi zapisany lek Equoral zawiesina do płukania jamy ustnej w celu leczenia drzewkowatych zmian lisza płaskiego błon sluzowych jamy ustnej.W zaleceniach lekarza mam sporzadzic roztwor 1/5 miary leku equoral na 4/5 soku jablkowego.W załaczanym komplecie jest strzykawka jak mam rozumieć słowo "miara"? 1 ml eqoralu i 4 ml soku jablkowego i tym przeplukiwac jame ustna? analogicznie 2 ml equoralu i 8 ml soku ?
Proponuję płukać jamę ustną dwa razy dziennie, na jedno płukanie sporządzić roztwór 1ml Equoralu + 5 ml soku jabłkowego, razem 6 ml. Taki roztwór przy jednym płukaniu podzielić np. na 3 razy po ok. 2 ml lub 4 razy po 1,5ml, czyli rozdzielić na kilka porcji podczas płukania.

Dokładnie tak 1 strzykawka i 4 strzykawki.
Witam. Wszystko zostało dobrze zrozumiane. Wlasnie tak należy prygotować roztwór. Pozdrawiam Dominik Mikiel;)