DAO - oksydazia diaminowa

4 odpowiedzi
Witam Szanownych Państwa.
Od 2,5 roku choruje bez konkretnej diagnozy. Jestem po gastroskopii,
dwóch kolonoskoiach i dwouch bronchoskoopiach. Szeregu badań labolatoryjnych(pasożyty,grzyby,alergie,hiv,toksokarozy,boleriozy,
celiakie, cukrzyce itd.). Są za mną trzy pobyty w szpitalu (ropień płuca, mykobakterioza płuc, grypa typ A, rozstrzenia oskrzeli,astma)
Psychiatrzy też dokładają swoje teorie (dwubiegunówka, shizofrenia, depresja, nerwica). Mam łojotokowe zapalenie skóry, egzeme i niezdiagnozowane zmiany skórne na przedramieniu
utrzymujące się od 10 lat(kiedyś miałem pokryte tą samą zmianą łydki). Mialem echo serca i holtera ekg oraz 24h pomiar ciśnienia(diagnoza nadciśnienie - które było leczone i naglee ustąpiło)
Mam narośl na wątrobie która się nie powiększa i podobno nie jest groźna. Miałem ct głowy z kontrastem - wszystko ok. Testy skórne nic nie wykazały też.

Mam tylko jedno pytanie.
Ostatnio lekarz zalecił badania w kierunki nietolerancji histaminy.
Miałem nadzieje, że to już koniec.

Wyniki
Histamina 13 (<70)
Aktywność DAO 66 (<33)

Co oznacza wysoki poziom aktywności DAO drodzy Państwo? Wujek Google nie dał mi odpowiedzi :(
Niestety nie da się leczyć i diagnozować internetowo.

Dzień dobry. Nie napisał pan podstawowych informacji, czyli ogółu objawów. Nie jestem w stanie na podstawie tych informacji zaproponować rozwiązania problemów zdrowotnych, ale proponowałabym zrobić badania w kierunku chorób układowych tkanki łącznej, z zastrzeżeniem, że nie znam wszystkich dolegliwości. Pojedynczy wynik nie przesądza o rozpoznaniu choroby. W razie dalszych wątpliwości proponuję skontaktować się z alergologiem. Pozdrawiam serdecznie.
Nie potrafię Pani poradzić nie znam się na tym.
pozdrawiam Czesław Drozd
Niezależnie od bogatego wywiady chorobowego, który podaje Pan we wstępie do pytania spróbuję się odnieść do meritum. W dostępnych mi podręcznikach dot. analityki medycznej nie znalazłem odpowiedzi na pytanie o DAO, ale przypomniałem sobie sprawę sprzed kilu lat kiedy pacjent przyniósł nie wyniki badań, które również były dla mnie nowością, a które polecili mu w laboratorium. Poruszyłem wówczas znajomego specjalistę od diagnostyki laboratoryjnej i okazało się, że jest to badanie nie mające zupełnie praktycznego zastosowania, a laboratoria oferują je na zasadzie -"mamy i możemy zrobić". Proponuję zatem Panu: jeśli to badanie zalecił Panu lekarz- proszę jego spytać o interpretację, jeśli zaś dokupił je Pan sobie przy okazji w laboratorium, proszę zapytać w laboratorium.
Pozdrawiam.