dalsze leczenie

16 odpowiedzi
długotrwałe krwawienia maciczne 2xHSIL CIN2/3CIS kolejne kroki w leczeniu .Brak kolposkopi z powodu krwawienia.Co dalej mam robić lekarze nie maja diagnozy.
Witam
Wyniki hist-pat: HSIL ( 2 x ) i CIN2/3 CIS wskazują na zduże zmiany dysplastyczne najprawdopodobnie z kanału szyjkin( nic pami nie pisze o tym , że były pobierane wycinki z tarczy szyjki macicy ).Można by było wykonać kolposkopię ale raczej jaknajszybciej wykonać konizację chirurgiczna szyjki macicy( w wynikach zaawansowane zmiany przedrakowe-HSIL,CIN2?3 lub rak przedinwazyjny-CIS).raczej pilna sprawa
pozdrawiam

zablokować krwawienie i zrobić kolposkopię lub wycinki
Biopsja. Czyli pobranie wycinków z szyjki, materiału z kanału i jamy macicy.
ile Pani ma lat ? plany rozrodcze ? kolposkopia możliwa nawet podczas krwawienia - wyjątkowo można a szkoda czasu w Pani przypadku. postępowanie zależne od odpowiedzi!!! pzdr artur mazur ps. na pewno celowane wycinki!
Szanowna Pani,
Nie jestem w stanie Pani pomóc przez Internet. Postawienie diagnozy wymaga nierzadko trochę czasu i wykonania różnych badań. Myślę, że Pani lekarze mają jakiś plan. Proszę ich o to zapytać.
Z wyrazami szacunku,
CS
witam!
niestety na to pytanie nie można odpowiedzieć mailowo
JD
Trochę za mało danych klinicznych... by zaproponować właściwe postępowanie
Czy było wyłyżeczkowanie jamy macicy i badanie hist-pat. Ile Pani ma lat ? Czy planuje Pani ciążę itp.BD
Dzień dobry. Jeśli jest Pani po leczeniu CIS np. po amputacji szyjki, to rutynowym postępowaniem jest wykonywanie regularnie cytologii. W przypadku wątpliwości wskazana jest kolposkopia i pobranie wycinków. Długotrwałe krwawienie jest czymś niepokojącym i również wymaga diagnostyki. Nie znam dokładnie Pani historii choroby ale myślę, że wskazana byłaby abrazja z pobraniem wycinków z tarczy. Proszę jednak porozmawiać z lekarzem prowadzącym i ustalić dalsze postępowanie. Pozdrawiam. Anna Nowińska-Serwach
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie- konizacja chirurgiczna szyjki- nie mniej jeśli jest w wyniku CIS-czyli carcinoma in situ skonsultowałbym się z onkologami i rozpatrzyłbym histerectomię..pozdrawiam
Sugeruję konizację chirurgiczną stożka szyjki macicy (zabieg diagnostyczno-terapeutyczny w warunkach szpitalnych).
W tym wypadku należy wykonać konizację szyjki macicy. Włączyć hormonoterapię , wykonać badanie HPV . Wszystko zależy ile ma Pani lat i czy będzie jeszcze Pani rodzić.
Po pierwsze zmienić lekarza.
Należy określić status HPV. Jeżeli zostaną wykryte onkoproteiny (badanie mrna-hpv), to musi być wykonana pełna diagnostyka w kierunku nowotworu, a następnie leczenie.
Trąbi się na ten temat na wszystkich konferencjach i zjazdach ginekologów.
Pobranie meteriału do badania mikroskopowego-histopatologia.
hsil w cytologii czy wycinkach?
Są sposoby na zahamowanie krwawienia . CIN i CIS to rozpoznania histopatologiczne .Bez wizyty pomóc się nie da . Pozdrawiam !
Witam,
Wymaga Pani konsultacji u innego ginekologa. Raczej sprawnie.