Czyżbym była chora na depresje?

5 odpowiedzi
Dzień dobry Zawsze byłam zadowoloną, szaloną osobą. Tysiąc pomysłów na minute. Czerpałam z życia radość, cieszyłam się z każdego dnia. Pewnego dnia poczułam niepokój, później lęk, brak chęci do życia, myślałam po prostu, że mam. Gorszy dzień, tydzień, miesiąc, a teraz zdałam sobie sprawę, że to robi się coraz bardziej nasilone. Nie mam ochoty wstawać rano z łóżka, bo… mam różne myśli. Oczywiście te negatywne. Czytając w internecie rożnego rodzaju artykuły, dowiedziałam się, że są to objawy depresji. Proszę mi pomoc. Co to jest?
Witam, opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na depresję lub obniżone samopoczucie, stan jaki Pani opisuje nie pozwala na jednoznaczna ocenę, proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub psychiatrą, wizyta u specjalisty połączona z psychoterapią to sprawdzona metoda która pomoże Pani w obecnej sytuacji, proszę szukać specjalistycznej pomocy, zwłaszcza że objawy nasilają się, Pozdrawiam serdecznie:-)

Dzień dobry, to prawdopodobne, że stan, w którym się Pani znalazła to depresja, wiele z opisywanych objawów na to wskazuje. Mogę zaoferować Pani pomoc w gabinecie terapeutycznym. Zapraszam. Gdyby miała Pani dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji telefonicznie, bądź mailowo
Dzień dobry,
Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o tym, że Pani cierpi na depresję. Warto udać się do lekarza psychiatry, który postawi diagnozę i zaleci farmakoterapię jeśli ona okaże się konieczna. Warto również udać się psychoterapeuty, z którym będzie miała Pani okazję przyjrzeć się swoim problemom i będzie Pani mogła znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji. Być może okaże się, że bez farmakoterapii można poradzić sobie z trudnościami. Psychoterapia jest ważnym elementem zarówno w wychodzeniu z depresji jak również w profilaktyce nawrotów. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agnieszka Lorek-Groniewska
Dzień dobry,
trudno postawić diagnozę na podstawie krótkiego opisu jaki Pani zamieściła. Rozumiem, że w Pani życiu pojawił się niepokój a potem także lęk. Mówi Pani o różnych myślach, które te emocje wywołują. Poleciłabym Pani spotkanie z psychoterapeutą w nurcie poznawczo-behawioralnym. To rodzaj terapii, który akcentuje związek emocje z myślami. Emocje pojawiają się w nas na skutek myśli jakie mamy np. myśl "Nie poradzę sobie" generuje lęk. Terapia poznawczo-behawioralna pozwala odkryć sposób myślenia (czasem nieświadomy), różne założenia i przekonania, które nosimy w sobie i przeformułować je na bardziej wspierające ( np."Teraz pomyślałam, że sobie nie poradzę, ale wcześniej radziłam sobie w podobnych sytuacjach. Spróbuję i zobaczę jak będzie") . Nurt poznawczo-behawioralny ma też bardzo dużą skuteczność w terapii lęku oraz depresji. Poleciałabym Pani spotkanie z terapeutą/terapeutką w tym nurcie.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź była pomocna.
Pozdrawiam,
Joanna Gieldarska
Dzień dobry, opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne. Obniżony nastrój, apatia, lęk, wycofanie z życia społecznego, czy zaleganie w łóżku wpisują się w klasyczny obraz depresji, tym bardziej, że stan ten jak Pani pisze utrzymuje się od ponad dwóch tygodni (minimum przez tyle bowiem objawy muszą się utrzymywać by można było podejrzewać depresję). Najbardziej niepokojące wydają się natomiast Pani myśli, które określa Pani jako „negatywne”. Mogę jedynie podejrzewać, że może chodzić o myśli samobójcze, czy innego rodzaju myśli rezygnacyjne. Jeśli tak, proszę nie zwlekać i zgłosić się do specjalisty psychiatry lub psychologa. Diagnoza bowiem jest możliwa dopiero po zebraniu z Panią szczegółowego wywiadu, w trakcie którego można doprecyzować rodzaj, nasilenie czy czas trwania objawów, a następnie wybrać taki rodzaj pomocy, który będzie dla Pani najbardziej odpowiedni.
Pozdrawiam
Anna Pyla-Mazur