Czym może być spowodowany brak odczuwania przyjemności przez mężczyznę?

8 odpowiedzi
Problem jest w tym że podczas stosunku nie odczuwam przyjemności. Współżyję z moją dziewczyną od roku. Jest to moja pierwsza partnerka. Podczas masturbacji nie mam problemu z wytryskiem. Natomiast nasz stosunek może trwac ponad godzinę a i tak kończymy dłonią. Ważną kwestią jest fakt że mam długi napletek. Czasami zdarza się podczas masturbacji odczuwać ból. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Nie mam żadnych obaw przed ciążą partnerki ani żadnych zaburzeń depresyjnych. Do kogo zwrócić się z takim problemem?
Warto najpierw skonsultować się z urologiem, aby sprawdzić, czy nie ma Pan żadnych schorzeń fizycznych.

Proponowałabym w pierwszej kolejności konsultację z andrologiem, to lekarz, który zajmuje się fizjologią męskich narządów płciowych. Dodatkowo można rozważyć konsultację z urologiem. Wizyta u seksuologa również może okazać się bardzo pomocna.
Witam Pana,
Myślę że w Pana przypadku warto byłoby podejść do trudności kilkutorowo. Pierwsza rzecz to stwierdzenie przez Pana długiego napletka. Jeśli odczuwa Pan dolegliwości to warto skonsultować sie z lekarzem pierwszego kontaktu. Natomiast w sprawie braku przyjemności podczas stosunku warto udać sie do seksuologa, który będzie w stanie odpowiedzieć czy trudności są spowodowane "natura" samego współżycia i konieczna jest praca np. nad technikami dochodzenia do orgazmu. Owocna byłaby również konsultacja psychologiczna, gdyż niemożliwość odczuwania przyjemności może miec podloze psychiczne (nawet jesli nie ma Pan obaw co do ciąży lub zaburzeń depresyjnych).
Pozdrawiam,
Aleksandra Krzywińska
Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, który oceni sytuację i ewentualnie pokieruje Pana do specjalisty. Jeśli odczuwa Pan ból, przyczyną może być nadmiar skóry i specjalista zaproponuje rozwiązanie.
Pozdrawiam
Ewa Mioduska
Należałoby zacząć od badań fizykalnych czyli od lekarza urologa, Jeśli fizycznie jest ok to przyczyna trudności może być emocjonalna. Może silny wewnętrzny konflikt, a może jeszcze coś bardziej złożonego. Polecam konsultację u psychoterapeuty.
Witam, prosze zwrócić sie do lekarza seksuologa.
Witam. Myślę, że w pierwszej kolejności warto byłoby się wybrać do lekarza-androloga, aby wykluczyć w pierwszej kolejności przyczyny zdrowotne. Jeżeli okaże się, że w tej kwestii jest wszystko w porządku to polecam wybranie się do seksuologa.
Witam. Pana problem może wynikać z kilku przyczyn: natury fizjologicznej (anatomicznej) jak również psychicznej (pisze Pan o braku przyjemności ze współżycia). Przede wszystkim radziłabym zwrócić się ze swoim problemem do seksuologa, który może potwierdzić lub wykluczyć obecność przeszkód natury fizjologicznej (budowy anatomicznej itd). Dopiero po wykluczeniu takich trudności, można by było szukać innych przyczyn Pana kłopotu, na przykład natury emocjonalnej. Radziłabym Panu wybrać się więc w pierwszej kolejności do seksuologa. Pozdrawiam serdecznie.