Czy żylaki jąder mogą powodować ból?

2 odpowiedzi
Witam, jestem po badaniu FSH (wynik 3,58 miu/ml), LH (wynik 4,24 miu/ml), Testosteron (wynik 446,30 ng/dl). Dodatkowo wykonałem badanie nasienia. Wynik: – ruchliwość plemników 65 (norma >50). – Szybka linearna 43 (norma>25). – Wolna lin. I nielinearna 19. – Brak ruch postępowej 11. – Brak ruchu w ogóle 27 (norma <50). – Objętość (ml) 4 (norma >2,0). – Lepkość 7,1ph. Żywotność plemników – metoda Bloma proc. żywych 65 (norma >50). Aglutynacja (brak) – Liczba plemników 50 mlx4/ml >20x10ml 4x50ml Diagnoza Normospermia Nieliczne leukocyty w polu widzenia. Badanie USG: lewe jądro żylaki 2,3 mm. Prawe jądro żylaki 2,1 mm. Torbiel najądrza prawego 6,5mm. Ból jest tępy i silny, jest odczuwalny codziennie przez długie godziny. Mam pytanie, czy można całkowicie wykluczyć w tej kwestii ból spowodowany żylakami jąder? Czy z tych wyników można wnioskować przyczynę bólu?
Bad. nasienia jest prawidłowe.W tej sytuacji ewentualne leczenie oeracyjne zależy od dolegliwości i badania przez urologa.

Dzień dobry,
Przedstawione wynik są w normie. Z podanych wyników niestety nie mogę wnioskować przyczyny bólu, to mogę jedynie wywnioskować z Pana wywiadu i badania. Wykonałbym ponownie Usg jąder celem określenia jakiego stopnia są ewentualne zmiany i wtedy można wykluczyć przyczynę bólu. Jeżeli jest Pan z Poznania zapraszam na wizytę.
Łącze pozdrowienia