Czy zażywanie takich preparatów jak zmikronizowana diosmina, trokserutyna i hesperydyna wpława na ef

4 odpowiedzi
Czy zażywanie takich preparatów jak zmikronizowana diosmina, trokserutyna i hesperydyna wpława na efekt zamykania laserowego naczynek? Mam tu na myśli rumień na twarzy. Z tego co wiem to TAK, ponieważ preparaty te wzmacniają ściany naczyń włosowatych na które działa promień lasera co nie jest korzystne. Naczynka bez trudu powinny się wysuszyć, "zapaść" i wchłonąć przez organizm. A sam ten proces może trwać znacznie dłużej. Proszę to zaopiniować
Pozdrawiam
Ja nie łączę - jeżeli laser jest wysokiej klasy a jego rodzaj odpowiednio dobrany do problemu - to efekt jest bardzo dobry

Nie łączę leczenia laserowego z preparatami tego typu. Nie spotkałem się z badaniami sprawdzającymi bezpieczeństwo takiego leczenia łączonego.
Witam! Działanie lasera na naczyńka oparte jest na zasadzie selektywnej fototermolizy. Selektywna bo wybiórczo na hematofor , czyli substancję barwną ( w tym przypadku hemoglobina), foto bo swiatło lasera, termo bo z wydzieleniem ciepła ( dlatego wskazany żel i schłodzenie skóry ), liza bo rozpad ściany komórkowej ( w tym przypadku erytrocytów i komórek śródbłonka naczyń. Z badań flebologicznych przekazywanych na konferencjach nie wynika aby tego typu preparaty w jakiś szczególny sposób w ogóle wpływały na naczynia. Kto ma mieć żylaki czy pajączki czy rumień i tak je będzie miał. Nie stosujemy tych leków jeśli już są różne teleangiektazje bo po co je wzmacniać ( przy założeniu ,że te preparaty mają " aż taką moc...). Przy zastosowaniu dobrego lasera , np. Nd:YAG myslę ,że znaczenie ma tylko to czy pacjent nie przyjmuje leków mogących spowodować większą wrażliwość na światło laserowe, celem uniknięcia objawów ubocznych , czyli np. oparzenia skóry. Pozdrawiam
Witam, stosowanie tych preparatów wzmacnia naczynia krwionośne, usprawnia krążenie, nie ma jednak bezpośredniego wpływu na efekty zabiegów laserowych. Warto je natomiast stosować jeśli występują problemy z krążeniem żylnym szczególnie w obrębie kończyn dolnych,
pozdrawiam