Czy zabieg laserowy jest skuteczny?

1 odpowiedzi
Witam. Proszę o info na temat wykonywanego zabiegu laserowego. Czy jest skuteczny? Ile kosztuje? Jak nazywa się maszyna na której wykonuje się te zabiegi? Wystarczy jeden zabieg czy kilka? Pozdrawiam
Zabieg lasroterapii ( zabieg laserowy pochwy ) służy obkurczeniu pochwy, leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu ( w stopniu I i II ) oraz regeneracji śluzówki pochwy - jej ujędrnieniu i uelastycznieniu, leczeniu atrofii pochwy i liszaja warg sromowych. Czy jest skuteczny? niestety w Polsce nie ma nadzoru nad tymi urządzeniami i jest wiele miejsc gdzie wykonuje się te zabiegi bezskutecznie. Od ok 2 lat łącznie z Polskim Towarzystwem Ginekologii Plastycznej staramy się usystematyzować tą procedurę i kształcimy lekarzy w ich wykonywaniu . W mojej klinice IntimaClinic oraz SCM procedury laseroterapii są selektywnie dobierane do potrzeb Pacjentki według kwalifikacji opracowanych przeze mnie podczas badań naukowych , co pozwala mi osiągnąć naprawdę wysoką skuteczność. Jeżeli nie mam przekonania że tego rodzaju zabieg pomoże staram się dobrać inne procedury zabiegowe ( jak np: plastyka krocza i pochwy, taśmy TOT i inne ) , które równie często przeprowadzam w naszej klinice. Przez to gwarantuję że dobór odpowiedniej metody lecznicze jest pokierowany wyłącznie na podstawie wskazań medycznych , wiedzy i doświadczeniu w tej dziedzinie medycyny. Posiadam wszystkie typy lasera dzięki czemu mam nieograniczona możliwość doboru odpowiedniego narzędzia co skutkuje jeszcze lepszymi rezultatami. Na wyposarzeniu kliniki są: laser CO2 typu Mona Lisa , Laser Er-Yag Fotona oraz diatermia fal radiowych - Ellman Pelleve. Przeważnie wystarcza 1 zabieg ( w ok 75 % ) ; 2 zabiegi ( w ok 20 %) : 3 zabiegi ( ok 5 % ) wszystko zależy od wskazania do zabiegu oraz oczekiwania Pacjentki. Zabieg laserowy pochwy kosztuje 1500zł. W celu poszerzenia swojej wiedzy na ten temat zapraszam na wizytę konsultacyjną. Pozdrawiam Tomasz Basta