Czy ząb kanałowy da się jeszcze uratować i jaki byłby koszt leczenia?

2 odpowiedzi
Witam.
Ja mam problem z ząbkiem kanałowym z 5 na dole, była zaczęta miesiąc temu w Warszawie, niedawno się tutaj przeprowadziłam, zostawiono mi ją tam otwartą, kazano wymieniać watki, była ropa w zębie po zamknięciu dlatego go znów otworzono, od wczoraj najbardziej boli, byłam na ostrym dyżurze, powiedziano mi że znów mam ropę w zębie, ciągle dużo się tego leje, przepłukano mi go 2 krotnie w gabinecie. Powiedziano również żebym kupiła sobie Eludrin i płukała nim tego zęba i poszła do stomatologa, że według tej Pani dr trzeba zrobić zdjęcie i być może jest potrzebne płukanie. Pytanie czy jest sens jeszcze leczyć tego ząbka czy może lepiej go wyrwać? Nie ukrywam że za dużo już mnie to kosztuje leczenie. Zwłaszcza że Pani dr z Warszawy powiedziałą że poprzedni lekarz doprowadził do początkowego leczenia kanałowego, że jest znó syf, a stało się to dlatego że bolał mnie ząb i nie poszłam do lekarza prowadzącego tylko zależało mi na szybszym dostaniu się do dentysty i tak wszystko powychodziło.
Witam serdecznie,
Rozumiem Pani zaniepokojenie. Odpowiadając na Pani pytanie zacznę od tego,że zawsze trzeba się starać zachować własny ząb. Istnieją rzadkie wskazania do jego usunięcia, gdy żadna z zastosowanych metod leczenia nie przynosi skutku. Ale musi Pani pamiętać, że po usunięciu zęba trzeba uzupełnić brak poprzez implantację(która jest nieporównywalnie droższym rozwiązaniem) lub wykonać most(oszlifować dwa stojące obok siebie zęby, które również jest droższą i bardziej inwazyjną opcją).
Samo płukanie eludrilem i płukanie kanałów nie da poprawy,jeśli nie zdecyduje się Pani na leczenie kanałowe a potem na solidną odbudowę. Proszę mi wierzyć, że zęby leczone kanałowo w prawidłowy sposób potrafią przetrwać w jamie ustnej wiele lat i służyć jako własny implant.
Zapraszam a bezpłatną konsultację do naszego gabinetu,w kalendarzu wizyt na portalu może Pani wybrać dogodną godzinę.
Pozdrawiam
Anna Zinczenko

Droga Pani,
Jeśli jest szansa na wyleczenie zęba to zalecam z niej skorzystać - wstawienie zęba po usunięciu będzie kosztowało o wiele więcej niż leczenie. Dzisiejsza endodoncja jest skuteczna i dokładna, leczenie pod mikroskopem daje najlepsze efekty. Zapraszam na wizytę!