Czy występowanie miesiączki w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych jest normalne?

7 odpowiedzi
Podczas stosowania plastrów evra - dokładnie 3 plaster w miesiącu, wystąpiła miesiączka. Mimo, ze powinna wystąpić dopiero po jego odklejeniu (dodam, że stosowałam te plastry przez 4 miesiące, sytuacja wydawała się być unormowana). Podczas miesiączki udałam się do swojego ginekologa, który stwierdził, że po prostu najwidoczniej plastry nie są dla mnie - przepisano mi tabletki Angiletta. Z racji obfitego okresu miałam je wziąć dzień po oklejeniu 3 plastra, po to by miesiączka się zakończyła, ponieważ już wtedy trwała 6 dni i była bardzo obfita. Tak też zrobiłam, wzięłam tabletkę, okres nadal jednak trwał - 16 dni. Obecnie nie skończyłam jeszcze pierwszego opakowania tych tabletek, pozostały 4 tabletki i okres znów się pojawił. Jestem już zdezorientowana. Mam rozumieć, że kolejna antykoncepcja nie jest dla mnie? Dodam, że stosuje antykoncepcję, ponieważ miałam nieregularne i bardzo obfite krwawienia.
Na pewno coś jest nie tak. Trzeba zadać pytanie ile Pani ma lat, czy rodziła ile waży itd?
Po tym wszystkim zablokować nieprawidłowe krwawienie hormonalnie i odbudować cykl. Potem ustalić zasady antykoncepcji.
Nie ma Pani do mnie daleko. Zapraszam.

Witam,
Powinna Pani zaprzestać używania antykoncepcji do czasu unormowania krwawień miesięcznych. Potem można ponownie zacząć ją stosować.
Przy stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych Evra takie sytuacje się zdarzają jak jest bardzo ciepło lub zimno.Zmienia się aktywność estrogenowa w przylepcu ( działanie antykoncepcyjne jest zachowane.). Przy przyjmowaniu leków przeciw -padaczkowych, niektórych antybiotyków i ziół ( np. dziurawiec ) antykoncepcja może być niepewna. Tabletki antykoncepcyjne tj. Qlaira, Zoely najlepiej zmniejszają krwawienia lub hormonalna wkładka antykoncepcyjna.
Można najprawdopodobniej dobrać antykoncepcję która będzie Pani odpowiadała.
Jeśli w badaniu ginekologicznym nie ma żądnych nieprawidłowości, proponuję poczekać do następnego opakowania. Wtedy powinno krwawienie ustąpić. Jeśli nie - ginekolog.
Szanowna Pani:
1. okres/krwawienie z występuje zawsze po gwałtownym spadku puli hormonów, które krążą w Pani organizmie - sądząc z opisu Pani miesiączki jest Pani względnie wysokoestrogenna - w związku z tym po kilku opakowaniach Pani własna produkcja hormonalna ulega skumulowaniu i po ich spadku / czas pótrwania hormonów / pojawia się krwawienie.
2. wzięła Pani nowe leki i zaczęła Pani podtrzymywać wzrost złuszczającego się endometrium / złuszczenie zależne od miejscowego działania mechanizmów fibrynolizy/ - dwa przeciwstawne zjawiska - bez oceny w usg i znajomości mechanizmów trudne do przewidzenia.
3. obecnie - zatrzymać farmakologicznie okres - da się
4. odtworzyć endometrium farmakologicznie - da się
5. wybrać moment planowego złuszczenia go farmakologicznie - da się
6. ustawić Panią na leku z nomegestrolem
powodzenia pzdr artur mazur kalisz
Witam,
Do 3 miesięcy moga pojawiac sie krwawienia czy plamienia podczas przyjmowania antykoncepcji. Oczywiscie idealnie byloby gdyby nie wystepowaly. Im bardziej bedzie Pani mieszac hormonach, tym bardziej bedziej Pani organizm bedzie źle reagował.