Czy wyniki testów ciążowy są zawsze wiarygodne?

3 odpowiedzi
Witam mam problem, ostatnio spóźniał mi się okres zrobiłam test ciążowy. Nawet 5. Wszystkie pozytywne. Poszłam dziś do ginekologa zrobił mi usg dopochwowe i mówi, że w macicy nie ma żadnej ciąży! Dokładnie wiem kiedy doszło do zapłodnienia (17 kwiecień), czy to możliwe aby aż 5 testów kłamało? Może ciąża pozamaciczna? Ostatnia miesiączka była od 5 do 9 kwietnia nie wiem co myśleć.
Witam
Szanowna Pani, na początku ciąży mimo dodatnich testów ciążowych w badaniu USG ciąży można nie stwierdzić, jest to normalna sytuacja.
Z wyrazami szacunku
dr Dawid Serafin
Rejestracja wizyt on-line na stronie: www serafinclinic pl

trzeba wykluczyć ciężę pozamaciczną i zrobić dokładne dobrej jakości usg waginalne. dokładny test to beta-hcg z krwi/moczu chętnie wykonane 2x. po 3 dniach wynik powinien się podwoić - to świadczy ciąży wewnątrzmacicznej. pzdr a.
W dopochwowym badaniu usg pęcherzyk ciążowy można uwidocznić około 4-5 tygodnia ciąży. Jeżeli miesiączki trwały około 28 dni, to obecnie (14 maja) wg. pierwszego dnia ostatniej miesiączki ciąża ma 5 tygodni i 4 dni kiedy zazwyczaj można już uwidocznić pęcherzyk ciążowy w jamie macicy. W takich przypadkach pomocne jest oznaczenie beta HCG którego prawidłowy 2-krotny wzrost co 2-3 dni wskazuje na prawidłowo rozwijającą się ciążę. Zakładamy też że przy poziomie beta HCG poniżej 1500 mIU/ml pęcherzyk ciążowy może nie być jeszcze widoczny. Proszę zbadać poziom beta HCG i ponownie wybrać się na konsultację. Obecnie nie można wykluczyć ciąży pozamacicznej.