Czy wizyta u psychoonkologa przynosi pacjentowi ulgę? Świadomość guza w piersi mnie przerasta pomimo

2 odpowiedzi
Czy wizyta u psychoonkologa przynosi pacjentowi ulgę? Świadomość guza w piersi mnie przerasta pomimo ze wszystkie badania wskazują na łagodny charakter zmiany. Czekam na termin operacji w celu usunięcia. Cały czas czuje niepokój, strach, mam przyspieszone bicie serca, problemy z zasypianiem - przez ciągłą myśl ze po wynikach badania histopatologicznego usłyszę słowo „rak”. Opis mojego guza: gładki obrys, ok 3,5 cm, ruchomy, na początku birads 3. BACC - brak cech złośliwych.
Droga Pani,
wizyta u każdego psychologa powinna przynieść ulgę lub innego rodzaju pomoc. Znalazła się Pani w trudnej sytuacji, boi się Pani o swoją przyszłość, stąd pojawił się stres i lęk. Proszę znaleźć specjalistę w swojej okolicy i umówić się na konsultację. Prawdopodobnie kilka wizyt przyniesie Pani ulgę. Psycholog pomoże Pani wzmocnić się Pani zasobami i przepracować schematy, które przynoszą złe samopoczucie. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Szanowna Pani,

Tak, z całą pewnością przyniesie ulgę. Z negatywnymi emocjami ciężko jest poradzić sobie w samotności.

Z uszanowaniem

Wojciech Kopytek