czy wiek ogranicza wykonanie zabiegu prostowania wrodzonego skrzywienia przegrody nosowej ? mam 69 l

2 odpowiedzi
czy wiek ogranicza wykonanie zabiegu prostowania wrodzonego skrzywienia przegrody nosowej ? mam 69 lat
zawsze wiedziałam o tym defekcie ale nikt nie zwracał na to uwagi ponieważ po 60 roku życia spostrzegłam ze po biegu na za komunikacja występuje silny ból przeszywający kręgosłup
a w przypadku chodzenia na ćwiczenia (dość intensywne) gdzie z uwagi na ruch wydolność organizmu się poprawia i
ta przypadłość bólowa się nie pojawia Dlatego tez ćwiczę cały czas 2 -3 razy w tygodniu w tym i na siłowni
nie mniej przytkanie zatok nosowych występuje w jakimś stopniu cały czas . Zapisałam się na ten zabieg ale
w bieżącym roku chorowałam na grypę i nie wiem czy to powikłania ale obecnie mam obniżoną temperaturę ciala która wacha się od 34 do 36,2 zauważyłam ze na skutek chłodu szybko wychładza się mój organizm , zaczęto też leczyć mi tarczycę stwierdzono ostatecznie po 8 latach nadczynność skierowanie na jod (5IV) od VIII mam teraz niedoczynność TSH POWYZEJ 9000 oraz podwyższone ciśnienie szczególnie tętnicze
w związku z powyższym zaczęłam mieć wątpliwości czy zgłosić się na ten zabieg umówiony 2 X w Szpitalu Maryn Wojennej
Wiek nie jest ograniczeniem. Z wiekiem niestety rośnie liczba obciążeń (np. w postaci chorób układu krążenia, czy chorób przewlekłch) i to one mogą stanowić m.in. przeciwwskazanie do znieczulenia ogólnego.
Każdy pacjent powinien być pod tym względem indywidualnie rozpatrzony przez lekarza anestezjologa.

Wiek tak jak wspomniała dr.Ochal-Choińska nie jest przeszkodą. Decydują względy zdrowotne i ocena bezpieczeństwa ( ryzyk) związanych ze znieczuleniem ogólnym. Przy odpowiednim przygotowaniu pacjenta, po konsultacji internistycznej I badaniu przez anestezjologa następuje kwalifikacja do znieczulenia ogólnego. Mój najstarszy pacjent którego operowalem w tym roku urodził się w 1943 roku . Życzę pomyślnego zabiegu .